Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O uygulama artık Süper Lig'de

Giriş Tarihi: 21.7.2014 12:27 Güncelleme Tarihi: 21.7.2014 12:31
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Mali Genel Kurulu başladı.

Marriott Otel'de düzenlenen ve yeterli delegenin katılımıyla başlayan genel kurulda divan başkanlığına Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan seçildi. Divan Kurulu'na da Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan ve Akhisar Belediye Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel getirildi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından kurul, belirlenen gündemi oybirliğiyle kabul etti.

Olağan genel kurula, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav ile TFF ve kulüp yöneticileri katıldı.

DEMİRÖREN: "ÇALIŞMALARIMIZIN MEYVELERİNİ ALMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ankara'da düzenlenen TFF Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve arkadaşlarım Türk Futboluna hizmet adına yaptığımız yoğun çalışmaların meyvelerini almanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

Başkan Demirören'in Olağan Genel Kurul konuşmasının tam metni şöyle:
#Sayfa#
"KULÜPLERE 26 MİLYON TL'LİK TESİS YARDIMI YAPTIK"
"Sayın Bakanım, Sayın Valim, Onursal Başkanım Yönetim Kurulu'ndaki yol arkadaşlarım, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu delegelerimiz, Basın mensupları, sevgili konuklar Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2014 yılı Olağan Mali Genel Kurulu'na hoş geldiniz.

2013-2014 sezonu başarıyla tamamlandı. Saha içerisinde kaliteli ve çekişmeli bir futbolun ön plana çıktığı saha dışında şiddete karşı vermekte olduğumuz mücadelenin dozunu arttırdığımız bir futbol sezonu yaşadık.

Şampiyon olan tüm kulüplerimizi kutluyorum. Sezon boyunca centilmen bir şekilde mücadele eden tüm kulüplerimize teşekkür ediyorum.

Öncelikle göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve arkadaşlarım Türk Futboluna hizmet adına yaptığımız yoğun çalışmaların meyvelerini almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Finansal anlamda tarihin en güçlü dönemini geçiren federasyon olarak ülkemizin her bölgesinde futbolun gelişimine katkı sağlayan bir yönetim anlayışını ilke edindik. Rakamlarla zamanınızı almak istemiyorum. Sizlere gönderdiğimiz Bütçe kitapçığını incelerseniz nereden nereye geldiğimizi çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Ülke genelinde gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis bırakmadık. PTT 1. Lig dahil olmak üzere 2. ve 3. Lig kulüplerine toplam 26 milyon liralık tesis yardımında bulunduk. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 21 çim sahayı futbolumuzun hizmetine kazandırdık.

Altyapıyı önemseyen ve geliştirmek isteyen kulüplerimize her zaman destek olduk. Altyapı oyuncularını oynatan kulüplerimize teşvik amaçlı maddi destek verdik. Bu uygulamayı yeni sezonda alt liglerimizde de yaygınlaştırıyoruz.

PTT 1. Lig Spor Toto 2. ve 3. Liglerimizde mücadele eden kulüplerimizin deplasman giderlerini karşılayarak ağır bir maddi yükten kurtardık. Yine aynı liglere yıllık 10 milyon TL tutarında ek sponsorluk geliri sağladık. Dönemimizde lisanslı futbolcu sayısı yüzde 18 artarak 270 bine ulaştı.
#Sayfa#
"OLİMPİYAT STADI, MİLLİ TAKIMLAR STADI OLACAK"
Değerli Dostlarım A Milli Takımımız, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in göreve gelişinden bu yana form grafiğini hızla yükseltiyor. Hazırlık maçlarını üst düzey bir motivasyonla oynayan ve FIFA sıralamasında da yükselişe geçen Milli Takımımızın mükemmel bir Avrupa Şampiyonası eleme performansı göstereceğine eminiz.

Onların başarısı için tüm imkanlarımızla yanlarındayız. Milli Takımımızı tüm Türkiye'nin etrafında birleştiği bir sevgi takımı olarak konumlandırmak için çalışıyoruz. En önemli hedefimiz her turnuvaya katılan başarıda sürekliliği yakalamış bir Milli Takımdır.

Değerli delegelerimiz,

Süper Kupa'yı Manisa'da oynatma kararı aldık ve Soma'ya 5 milyon TL'lik bir yardımda bulunduk. Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerimizin oynayacağı Süper Kupa Finali'nin hasılatı da Soma'ya yardım için kullanılacak.

Her iki kulübümüze bu özverili tutumlarından dolayı özellikle teşekkür etmek isterim.

Bunun yanı sıra Soma'da bir futbol okulu açma sözü verdik, bu okulun yapımına da en kısa sürede başlayacağız.

Federasyonumuzun tarihi projelerinden biri de lobide maketini gördüğünüz tesislerdir. Spor Bakanlığımızın desteğini alarak yürüttüğümüz bu tesis projesi, ihtiyacı olan ve gerekli kriterleri yerine getiren tüm 2. ve 3. Lig kulüplerimizin hizmetine sunulacaktır.

Bir diğer önemli hedefimiz Beylerbeyi Tesisleri'ni Türk futboluna kazandırmaktır. Federasyonumuzun tüm idari birimlerini buraya taşımak istiyoruz. Bu sayede hem yılda 3 milyon TL'lik tasarruf sağlanacak hem de, Avrupa'nın 6. Büyük futbol ekonomisini yöneten Türkiye Futbol Federasyonu kira köşelerinden galerilerin marketlerin arasından sıyrılıp kendi binasına yerleşmiş olacak.

Sayın Başbakanımızın önerisiyle Spor Bakanlığımız ile ortak bir çalışma içerisine girdik. 2-3 yıl içinde Olimpiyat Stadı'nı yenileyip Milli Takımlar Stadı haline getirmek istiyoruz.
ARKADAŞINA GÖNDER
O uygulama artık Süper Lig'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN