Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Silivri’de spor kampanyası

Silivri Belediyesi yeni nesli spora teşvik etmek ve “Sporun yaşı olmaz 7’den 70’e spor” kampanyası altında Silivri’nin her mahallesine spor tesisleri kazandırmaya başladı.

Giriş Tarihi: 21.7.2014 22:00
Gençliği tehdit eden uyuşturucu ve özellikle bonzai gibi illetlerden koparmanın en güzel yolunun spor alanlarının yaşam alanlarının artması ile mümkün olduğunu vurgulamak isteyen Silivri Belediyesi her mahalleye spor tesisi kampanyasını her mahalleye yayacak.
İçerisinde spor adına her detayın düşünüldüğü basketbol, futbol, voleybol, fit-nes aletleri, oyun parkları ve soyunma odalarının ve kafeteryaların da yer aldığı Silivri Gazitepe mahallesindeki spor kompleksinin açılışı Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve mahalle sakinleri ile birlikte gerçekleştirildi.

GENÇLERİMİZ SPOR YAPSIN VE YENİ ARDALAR YETİŞSİN

Silivri Belediyesi Halk Oyunları gösterisinin ardından gösteri maçları yapıldı. Üçüncü Lig'de şampiyonluk kovalayacak A takımı, veteranlar, bayan futbol takımının gösteri maçlarının ardından en ilgi çeken sporcular ise 70 yaşındaki dedelerin sahaya çıkıp ter atmaları oldu. Yaşlı dedeler futbolun yaşının olmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

'BONZAİ İLE MÜCADELE SPOR TESİSLERİ KURARAK OLUR'

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, son günlerde uyuşturucu ile mücadelenin gündeme getirildiğini ve en son yapılan bir düzenleme ile emniyete ihbar edilen uyuşturucu gibi maddeler için devletin ödül olarak 60 bin TL vereceğini duyduk. Bu ödülle spor alanları oluşturmanın mümkün olacağını belirten Belediye Başkanı Özcan Işıklar ne kadar spor ve yaşam alanları olursa gençler zaten bu madde bağımlısı olmaktan vazgeçer. Biz Silivri'de her mahalleye spor tesisi yapmak için kolları sıvadık. Spora olan gençlere olan yatırımlarımız artacak her mahalleye bir spor tesisi mutlaka yapacağız" diye konuştu. Açılışını yaptığımız Gazitepe Spor tesislerinde yeni Arda'lar yetişecek. Kız erkek ayırmadan tüm çocuklarımız aynı zamanda 7'den 70'e her vatandaşımızı sporla buluşturacağız. İlçemizde bulunan 25 kulübümüzün tamamına destek olarak, fiziki şartların iyileştirilmesi konusunda çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silivri’de spor kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN