Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Riva futbol vadisi olacak

TFF Başkanı Demirören: Günü kurtarmıyor, geleceği planlıyoruz. Finansal olarak en güçlü federasyonuz. Riva'yı futol vadisi haline getireceğiz

Giriş Tarihi: 22.7.2014
TFF Başkanı Yıldırım Demiören, Ankara'da düzenlenen TFF Olağan Genel Kurulu'nda yaptıkları yoğun çalışmaların meyvelerini almanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Konya Seramik, Carrefoursa ve Konyalı Saat'le yeni sponsorluklara imza attıklarını belirten Demirören Riva Tesisleri'ni yapmalarına rağmen geçen sezonu 31 milyon karla kapattıklarını bu rakamın bir önceki sezon 32 milyon lira olduğunu ifade edip finansal anlamda tarihinin en güçlü dönemini geçirdiklerini söyledi. Demirören, 3-4 yıl içinde Riva'yı futbol vadisi haline getireceklerinin müjdesini de verdi.

KÜFÜR AZALDI, PASSOLİG'LE MAÇLAR SEYİRCİLİ
Başkan Demirören kendi dönemlerinde küfürün yüzde 70 azaldığını belirtip, "Passolig'in de yardımıyla tribün kapatma cezalarını uygulamaya alacağız. Seyircisiz maçlar tarih oluyor" dedi. Olimpiyat Stadı'nı Milli Takım'ın stadı haline getireceklerini, yeni sezonda sprey uygulamasına geçileceğini hatırlatan Demirören, "Kulüplerin günlük çıkarları değil, futbolun çıkarları ön planda. Günü kurtarmıyoruz, geleceği planlıyoruz" diye konuştu.

TFF'NİN BÜTÇESİ 359 MİLYON TL
Türkiye Futbol Federasyonu Mali Olağan Genel Kurulu, 294 delegeden 205'inin katılımı ile Ankara'da yapıldı. TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun 1 Haziran 2013-31 Mayıs 2014 dönemi hesap ve faaliyetleri ayrı ayrı ibra edildi. TFF'nin 1 Haziran 2014-31 Mayıs 2015 dönemi bütçesi 359 milyon 440 bin 219 TL olarak kabul edildi. Yönetime taşınmaz alımı ve satımı ile aynı haklar tesisi için yetki verildi.

'BEYEFENDİ' HALKIN İÇİNDE
Türkiye Futbol Federasyonu'nun dün yapılan Mali Genel Kurulu'nda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu TFF'ye sert eleştirilerde bulundu. Hacıosmanoğlu, "Türk futbolu adaletli yönetilmiyor. Şimdi sessiz duruyoruz ama maçlar başladığında bağırmaya başlayacağız. Dalkavuklar, simsarlar Sayın Başbakan'ın adını kullanarak 'Beyefendi böyle istiyor' diyor. Sayın Başbakan bizzat bana 'Ben bu işlerin içinde yokum' dedi. Başbakana ulaşamıyorlarsa bana söylesinler ben iletirim. Biz Önder Turacı'ya oynamasın diye madde koyup kaleci oynasın da gol yesin diye madde koydurmayanlardan değiliz" diye konuştu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in bu sözlere yanıtı ise şöyle oldu: "Ulaşılmaz diye bir şey yok. Garson da ulaşır, çöpçü de ulaşır. Beyefendi zaten halkın arasında. Hepimiz biriz. Büyükler-Anadolu ayrımı gibi bir düşüncemiz bulunmuyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Riva futbol vadisi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN