Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutluluk F.Bahçe'de olmaktır

"Göklere çıkarılıyoruz, fazlasıyla şımartılıyoruz. F.Bahçe'de olmak ve keyfini çıkarmak oldukça güzel. Oyuncularım da bunun bilinciyle hareket ediyorlar"

MUTLULUĞUN OLDUĞU YERDE BAŞARISIZLIK YOKTUR

Topuk Yaylası'nda dün basının karşısına çıkan isim Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'dı. Şampiyonluğun verdiği özgüvenle geçen yıla göre daha rahat olduğu gözlenen Yanal, "Futbolcuları mutlu etmek için ne yapıyorsunuz" sorusuna "Mutluluk Fenerbahçe'de olmaktır" yanıtını verip şunları söyledi: "Ben de dahil hepimiz ayrıcalıklıyız. F.Bahçe'de olmanın karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Çok fazla şımartılıyoruz. F.Bahçe'de olmak ve keyfini çıkarmak oldukça güzel. Oyuncular da bunun bilincinde. Takım olarak iyiyiz ve karakterli oyunculardan kuruluyuz. Oyuncuların bana olan destek ve yardımı da çok fazla. Onlar ne yapacağını biliyor ve performanslarıyla bunu gösteriyorlar. Mutluluğun olduğu yerde başarısızlığın olacağını sanmıyorum.

REFERANSIMIZ ŞAMPİYONLUK

F.Bahçe'deyseniz sorumluluklar azalmıyor. Artık bir referansımız var. Şampiyon olduk. Bu baskı değil ama sorumluluğumuz arttı. Şampiyon olduk yine olmamız gerek. Ben de futbolcularımdan aynı şeyi istiyorum. Bunu yaptıysanız daha iyisini de yaparsınız. Daha iyi performans kaygısı duyuyorum. Oyuncularım da bunu duyacaklar. Bir ay tatile rağmen hepsi geçen sene bıraktığımız noktada geldiler. Mehmet Topuz hiç bırakmamış. Emre özel küre gitti. Kadlec sürekli çalışmış. Raul ve Alves sadece bir hafta tatil yapmış. Volkan ilk kez bu kadar alt bir beden endeksiyle geldi. Caner'den Hasan Ali'ye herkes hazır ve işimizi kolaylaştırdılar." Yanal, 3 büyük rakibin başında yabancı hocalar olduğu hatırlatıldığında ise, "Yerli bir hoca olarak ben de geçen sene yabancıydım" değerlendirmesini yaptı.

DİEGO YILLARDIR BİZİMLEYMİŞ GİBİ

Gençler imizle birlikte kampta 30 kişiyiz. Diego Ribas yeni gelen tek isim. Ama hiç yabancılık çekmedi. Daha önceden tanıdığı arkadaşları da var. Sanki uzun yıllardır bizimle birlikteymiş gibi. Fenerbahçe bütün rakiplerinden açık ara önde. Diego da farkını ortaya koyacaktır. Bu sene özellikle daha az gol yememiz gerekiyor. Takımı oyununu daha tempolu bir hale getirmemiz gerekiyor. Fenerbahçe kaldığı noktadan 4. yıldızı takmak için koyduğu hedefe doğru iyi bir başlangıç yaptı. Hedefimiz olan 4. yıldızı takmak için her türlü organizasyon hazır. Kaldığımız yerden yola devam edeceğiz.

GELİN DERLERSE GİDER OYNARIZ!

İsviçre Federal Mahkemesi'nin kararının ardından şimdilik Avrupa kapısının kapandığı hatırlatılan Ersun Yanal, "Biz sahanın içine konsantreyiz. Her koşula da hazırız. Tamamen tüm söylemlerimizi kazanmaya yönelik yapıyoruz ve mahkeme kararlarıyla ilgili hiç konuşmuyoruz. Avrupa'ya çağırırlarsa hazırız. Oynayacak gücümüz var. Olmazsa ona da hazırız. Buradaki işimize bakarız" diye konuştu.

OLYMPİAKOS'LA KADRO NETLEŞİR

Takımdan hangi yabancının ayrılacağını söylemek için hazırlık maçlarını beklemek gerek. İsimleri belirledik ama zikretmek doğru değil. Hazırlık maçlarını bir oynayalım. Sakatlıkları, form durumlarını görelim ondan sonra. Olympiakos (16 Ağustos) maçından sonra gideceklerin isimlerini daha net konuşuruz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutluluk F.Bahçe'de olmaktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN