Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yasakçı kafanın kurbanı Erkan"

Giriş Tarihi: 4.8.2014 15:41
Sabah gazetesi foto muhabiri Erkan Koyuncu'nun, Galatasaray Kulübü'nün Metin Oktay Tesisleri giriş kapısında yaşanan kaza sonucu vefatı, spor kulüplerin özellikle son yıllarda medya temsilcilerine yaklaşımları ve haber alma özgürlüğü konularını gündeme getirdi.

AA muhabirinin görüşlerini aldığı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Naci Arkan, yaşanan bu acı olayın kulüplerle, medya arasındaki kopukluğu gösterdiğini, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor kulüplerinin yetkililerine, yaşanan sıkıntıları konuşmak için görüşme talebinde bulunacaklarını bildirdi.

Kulüplerin son yıllarda medyaya karşı koyduğu yasakların haber almayı zorlaştırdığını vurgulayan Arkan, şunları söyledi:

"Yönetim kurulumuzda yapacağımız toplantıda, basın mensuplarının bilhassa takımların antrenmanlarını takip etme konusundaki olayları yeniden masaya yatıracağız. Kulüplerin yasakları biraz daha fazla öne çıkarmaları, spor basınına haber alma konusunda bazı zorlukları ortaya koyması, ister istemez basında doğruluğu tam sağlanamayan haberlerin çıkmasına neden oluyor ve kulüpler de bundan rahatsız oluyor. Eskiden kulüp muhabirleri, yazarları antrenmanları takip edip, o antrenmanla ilgili bilgi verirlerdi. Son 5-6 yıldan beri bu mümkün değil. Sadece bir iki antrenmanın 15-20 dakikası basına açık. Sadece görüntü alınıyor ve fikir sahibi olunamıyor. Sonunda da ciddi bir fikir yazısı ortaya çıkmıyor. İyi ilişkilerin tesis edilmesi, basının daha rahat haber alıp vermesi için kolaylık gösterilmesi, bir nevi düşmanlık haline gelmiş ortamın kaldırılması konusunda görüşme talebinde bulunuyoruz. Lig başlamadan bunu gündeme getireceğiz, oturup konuşacağız."
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yasakçı kafanın kurbanı Erkan"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN