Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ses bombası

Yanal'ın istifa etmeden önce soyunma odasında yaptığı özel konuşmanın kayda alınıp internete düşmesi camiayı sarstı. Bu olay "Takımda ki köstebek KİM" sorusunu da gündeme getirdi

Giriş Tarihi: 12.8.2014
F.Bahçe'de Başkan Aziz Yıldırım'ın geçen seneki en önemli sloganı "Biz bir aileyiz" idi... Öyle ki sadece futbol değil, kulübün tüm branşlarındaki sporcuları bir aile fotoğrafında toplanmış ve geçen sezon elde edilen tüm başarılarda bu slogan ön plana çıkarılmıştı. Teknik direktör Ersun Yanal'ın gönderilmesinde özel hayatındaki sorunlar kadar futbolcularla arasındaki sorunun da büyük payı olduğu biliniyor. Yanal'ın görevden ayrılmadan önce yaptığı bir konuşmanın dün internete düşmesi gündeme bomba gibi oturdu. Soma için yapılan yardım maçları sonrası kayda alındığı iddia edilen görüşme soyunma odasında geçiyor. Konuşmaları kimin, neden kayıt altına aldığı büyük merak konusu olurken, F.Bahçe sızdırılan bu küfürlü ses kaydıyla ilgili soruşturma açtı.

İŞTE YANAL'IN SES KAYDI
"Bak benden istediğiniz bir şey varsa... Ben her şeyi bir tarafa bıraktım zaten. Ben bu akşam da gitmeye hazırım. Benim için problem değil... (Bu kısımlarda ses net anlaşılmıyor)... Benim için hiç önemli değil. Ben buraya Fenerbahçe'yle gelmedim, Fenerbahçe'yle de gitmek istemiyorum. Benim hiç umurumda değil. Çok da s... de de değil affedersiniz. Ne zaman istiyorsanız o zaman gidin... Ne zaman istiyorsanız o zaman gidin antrenmana. S...muşum antrenmanına ya... Hiç umurumda değil yani anladınız mı?"

KAYIT YAYILDI SONRA HESAP KAPATILDI
Yanal'ın ses kaydını yayınlayan @gerceklerortaya isimli Twitter hesabı "Sessiz kalmayın, Ersun Yanal Gerçeği" mesajıyla Fenerbahçe taraftar gruplarını bu kayıttan haberdar etti. Kaydın haber sitelerine düşmesinin ardından dün 17.30'da hesap kapatıldı. Bu arada Fenerbahçe taraftar grubu 12 Numara. org'un bu adres üzerinden geçmişte çeşitli ses dosyaları yayınladığı ortaya çıktı.

AZİZ YILDIRIM: O KÖSTEBEĞİ BANA BULUN
F.Bahçe yönetiminin dün teknik direktörü belirlemek için yaptığı toplantıya "Ses kaydı" damgasını vurdu. Başkan Aziz Yıldırım toplantıya ara verip, gündeme bomba gibi düşen ses kaydını dinlemek için FBTV'ye geçti. Tüm kaydı dikkatlice dinleyip, her sözü tek tek not aldırdı. Soyunma odası konuşmasının sızdırılmasına büyük tepki gösteren Yıldırım'ın, "Bu köstebeği bana bulacaksınız. Bunu yapan kimse gidecek" dediği kaydedildi.

ERSUN YANAL MAHKEMEYE GİDİYOR
Gündeme bomba gibi düşen ses kaydı nedeniyle Ersun Yanal mahkemeye gidiyor. Yanal'ın avukatı Murat Teber, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Ersun Yanal Fenerbahçe'de, başarılı bir şekilde, kendinden ödün vererek çalışmış, medeni bir şekilde ayrılmıştır. Montajlı bir şekilde sanal aleme servis eden kişiler hakkında her türlü yasal işlem başlatılacaktır."

*

Bir görüş

Birileri kendini kurtarma peşinde

Hangi hocaya ya da futbolcuya sorarsanız sorun bu konuşmanın ana amacının "Uyarı" olduğunu söyler... Anladığım kadarıyla Ersun Yanal bir ciddiyetsizlik veya boşvermişlik sezmiş oyuncularına, "Benim size ihtiyacım yok" mesajını vermek istemiş. Bu kayıt FBTV mikrofonlarıyla da olabilir ya da bir cep telefonuyla da. Ama tam bu anda taraftarın tepkisi yönetime yönelmişken sızdırılması, moda tabirle "Manidar"dır. Tek kelimeyle birileri kendini kurtarmaya çalışıyor.
Gürcan BİLGİÇ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ses bombası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN