Dün öyle bugün...

"Geçtiğimiz sezonun başlarında futbolcuları fazla çalıştırmakla suçlanırken, bugün Sayın Yıldırım'ın aksini iddia etmesi ise üzüntü vericidir."

Giriş Tarihi: 13.8.2014
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ağır açıklamaları sonrası sarı-lacivertli takımın teknik direktörlüğünden istifa eden Ersun Yanal, suskunluğunu bozdu. Aziz Yıldırım'ın gerek takımı iyi çalıştırmadığı gerekse antrenman programını kadın arkadaşının isteğine göre yaptığı eleştirilerine maruz kalan Yanal, "Medya üzerinden tartışmaya girmek benim tarzım olmamakla birlikte ele aldığı konular cevap vermeyi gerektirmektedir" dedi ve tek tek tüm suçlamalara yanıt verdi. İşte o açıklamalar:

'KAMUOYU GERÇEKLERİ BİLİYOR'
"Geçtiğimiz sezonun başlarında futbolcuları fazla çalıştırmakla suçlanırken, bugün Sayın Aziz Yıldırım tarafından aksinin iddia edilmesi üzüntü vericidir. Genç futbolcuları kazanmak konusunda bir açıklamaya gerek olmasa da, hatırlatmam gerekir ki, oyuncu kazanmakla ilgili suçlanacak en son teknik direktör olduğum kamuoyunun malumudur."

'BU TAVIR KENDİ TARZIDIR'
"Futbola kazandırdığım birçok genç oyuncunun ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği başarılar herkesin bilgisindedir. Sonuç olarak futbolla ilgili konuların, futbol üzerinden tartışılması etik olarak daha doğrudur. Sayın Yıldırım'ın dediği gibi bu tavır kendisinin tarzıdır."

'KİŞİYE ÖZGÜ PROGRAM OLMAZ'
"Çalışma programlarını 'bayan arkadaşlara' göre planladığım konusu, futbolu bilen herkes için hem şaşırtıcı hem de Sayın Yıldırım'ın bu tür konulara girmek zorunda hissetmesi üzüntü vericidir. Bir futbol kulübünde çalışma programları yıllık olarak belirlenir. Hazırlık döneminde ise, özel maçların tarihi belli olduktan sonra ligin ilk haftas-ı na kadar program yapılmıştır. Kişiye ya da kişilere özgü program yapılmaz. Program, 14 Temmuz'da, hazırlık döneminin başında açıklanmıştır."

'FARKI BİLGİSAYAR GETİRDİ'
"Sayın Başkanın çalışmalarda bilgisayar kullanmamla ilgili eleştirileri bakış açılarımızdaki derin farkı ortaya koymaktadır. Sayın Yıldırım tarafından günümüzde bilgisayar teknolojisini kullanmanın eleştiri konusu yapılması son derece düşündürücüdür. Bilgisayar teknolojisini kullanmam, Türkiye Ligi'nde en çok koşan, teknik istatistiklerde en yüksek takımın Fenerbahçe olmasını ve önemli puan farkıyla şampiyonluğu getirmiştir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dün öyle bugün...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN