Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de ne başarıları var!

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın hedefinde yine takımı şampiyon yapan hocaları vardı: "Türkiye'de hiçbir takımda başarılı olamamışlardır. Evet F.Bahçe'yi şampiyon yapmışlardır ancak kendileri yapmamıştır."

Giriş Tarihi: 13.8.2014
F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü İsmail Kartal dün imzayı attı. Törene Başkan Aziz Yıldırım damga vurdu. "Kimse ben şampiyon yaptım" demesin diyerek Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayan teknik adamlara göndermede bulunan Yıldırım şunları söyledi: "Ne Aykut Kocaman, ne Zico, ne Ersun Yanal. Türkiye'de hiçbir takımda başarılı olamamışlardır. Ama Fenerbahçe'yi şampiyon yapmışlardır. Ancak kendileri yapmamıştır. Bekçisi, taraftarı, kongre üyesi hepsinin emeği vardır. Bu ekip bir armonidir. Aynı sesi çıkarmazsa başarılı olamazsınız. Daum'la Trabzon'a burada şampiyonluk kaybettik. Bizi iki defa şampiyon yaptı. O mu yaptı o mu kaybetti? Aykut hoca G.Saray'la burada ligi kaybetti. Bir sene şampiyon olmakla olmaz. Kurumsal yapı diye her şeyi içimize atıyoruz. Başkaları gidip rakı masalarında konuşuyor. Herkese cevabını veririm."

HAK ETTİĞİ İÇİN BURADA
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İsmail Kartal hakkında konuşurken isminin başına "Sayın" ibaresini eklemeye özen gösterdi. Yıldırım, Kartal'a camianın çocuğu olduğu için değil hak ettiği için görev verdiklerini söyledi: "Camianın çocuğu diye bir laf var. Hayır, Sayın İsmail Kartal, F.Bahçe'de teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır. İki-üç gündür çalışma yaptık. Yönetim olarak değerlendirdik. Sayın İsmail Kartal'la Fenerbahçe'yi yürütmeye karar verdik. F.Bahçe'nin sorumluluğu yetkisi her şeyi İsmail Hoca'nındır. Başarısı da Yıldırım ve yönetiminindir."

GİDİNCE NE YAPTILAR!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımı şampiyonluğa götüren teknik direktör kim olursa olsun, "Şampiyonlukta payı yok" diyor... Peki F.Bahçe'de şampiyonluk yaşayan hocalar gelmeden ve ayrıldıktan sonra ne yaptı?
ERSUN YANAL: Süper Lig'deki ilk şampiyonluğunu Fenerbahçe ile yaşadı.
AYKUT KOCAMAN: Fenerbahçe ile kariyerindeki ilk şampiyonluğa imza attı. İstifa ettikten sonra geçen sezonu boşta geçirdi. Henüz bir takımla anlaşmadı.
ARTHUR ZİCO: F.Bahçe'yi 2006-2007'de şampiyon yaptı. Sonrasında Bunyodkor, CSKA Moskova, Irak ve Al-Gharafa'da hoca olarak çalıştı. Şampiyonluk yaşayamadı.
CHRİSTOPH DAUM: F.Bahçe'yi 2003-04 ve 2004-05 sezonlarında üst üste şampiyon yaptı. Ayrıldıktan sonra gittiği takımlarda şampiyonluğu yok. MUSTAFA DENİZLİ: 2000-01'de F.Bahçe'yi 2008-09'da Beşiktaş'ı şampiyon yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de ne başarıları var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN