Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'dan 'yolsuzluk' açıklaması

Giriş Tarihi: 1.9.2014 17:30

Galatasaray Kulübü, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 2014 yılı başında görevine son verilen avukat Ayşegül Egemen'in bir televizyon programında dile getirdiği iddiaları yalanladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan konuyla ilgili açıklama şu şekilde:

"Dün gece bir televizyon kanalında, Galatasaray Spor Kulübü ve bağlı şirketleri tarafından hakkında şikayette bulunulan bir kişinin sözlerine yer verilerek, devam etmekte olan hukuki sürece müdahale niteliği taşıyan tümüyle asılsız ve mesnetsiz iddialar öne sürülmüştür. Ligin daha henüz ilk haftasında, Galatasaray'ı yıpratmaya ve Galatasaray yönetiminin itibarını zedelemeye yönelik olarak kullanılan iddialarla ilgili; aslında kamuoyu tarafından da bilinen bazı gerçeklerin yeniden ve kısaca hatırlatılmasında yarar görülmüştür.

Kulübümüzün açtığı davanın muhatabı olarak yargı önünde hesap verecek olan kişi; hukuk birimimizde 08.11.2012-14.02.2014 tarihleri arasında hukuk müdürü olarak görev yapmıştır. Bütün kurumlarda olduğu gibi, kulübümüzü ilgilendiren her türlü davalarla ilgili harç ve masraf ödemeleri avukatlar vasıtasıyla yapılmakta olup ilgili kişi de görevi gereği çeşitli hukuki işlemler sebebiyle kulübümüz adına bir takım harcamalarda bulunmuştur. Ancak ilgili kişinin söz konusu bu hukuki işlemlere ilişkin harcamalarını gösterir bir kısım belgelerin gerçekliğinden şüphe duyulmuş ve konu araştırılmıştır. Konunun ciddiyeti sebebiyle iddiaların muhatabı olan bu kişiyle çalışmanın mümkün olamayacağı kanaatine varılarak, görevine Yönetim Kurulu'muz tarafından son verilmiştir. Akabinde ilgili kişi hakkında 24.02.2014 tarihli dilekçemizle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunulmuş olup soruşturma halen 2014/3050 özel soruşturma no'su ile devam etmektedir. Ayrıca İstanbul Baro Başkanlığına da şikayette bulunulmuştur. İlgili kişinin görevi gereği yapacağı harcamaların yanı sıra kendi ihtiyaçları için de avans talebi olmuş ancak bu çekilen avanslar da iade edilmemiştir. Kulübümüzün tamamen haklı olduğuna inandığı bu süreçte, maddi ve manevi haklarımızın korunması için gereken tüm hukuki adımların atıldığından ve bundan böyle de atılacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan 'yolsuzluk' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN