Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünal Aysal'dan şok sözler

Ünal Aysal'ın Passolig yetkilileriyle yaptığı görüşmede "Galatasaray taraftarından 25 lira yerine 50 lira alma imkanınız yok mu" dediği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 22.9.2014 10:09 Güncelleme Tarihi: 22.9.2014 18:49
Üç büyük kulübün Passolig yetkilileriyle aylardır yaptıkları görüşmelerin detayları kulislere sızmaya başladı. Sağlam kaynaklardan sızan bilgilere göre üç büyük kulübün Passolig'le yaptığı görüşmeler ilginç detaylar içeriyor. Peki nedir o detaylar: Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sürecin başından beri "Benim taraftarımdan katkı payı alamazsınız" dedi. Yıldırım, taraftarının cebinden kart başına 25 lira çıkmasına şiddetle karşı çıktı ve hâlâ da çıkıyor. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 25 liralık katkı payına karşı çıkmazken kombine kart alan taraftarlarına bir jest yapacağını ve katkı payını kulüp olarak üstleneceklerini söyledi.

KALDIRMAK İÇİN SAVAŞTILAR
Yani hem Yıldırım, hem Orman taraftarın sırtından 25 liralık katkı payı yükünün tamamını ya da bir bölümünü hafifletebilmek için çaba harcıyorlar. Peki ya Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bu aşamada ne yaptı? Sıkı durun, Aysal'ın tavrı yüreklerini hoplatacak cinsten! Yıldırım ve Orman "Benim taraftarımdan 25 lira almayın" Aysal şöyle diyor: "25 yerine 50 lira alma imkanınız yok mu!?" Evet yanlış duymadınız; Ünal Aysal, Passolig görüşmelerinde Galatasaray taraftarından 50'şer lira alınmasının imkanı olup olmadığını soruyor. Passolig yöneticileri rakamın standart olduğunu ve bunun dışında bir katkı payı almanın mümkün olmadığını söyleyince Ünal başkan amacına ulaşamıyor.

1.9 MİLYAR DOLAR NEREYE GİTTİ?
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak, A Spor'a bağlanıp Aysal döneminde Galatasaray'ın 1.9 milyar dolar gelir elde ettiğini ve buna rağmen kulübün borcunda bir azalma ve gayrimenkullerinde bir artış olmadığının altını çizmişti. Şimdi iki görüntü bir araya gelince ortaya çıkan gerçek şu; Ünal Başkan, yaptığı transfer harcamalarıyla 1.9 milyar doları bitirmiş ve gözünü taraftarın cebine dikmiş.

DİPNOT: G.Saray, Trabzon ve Beşiktaş taraftarları her sene için 25 lira Passolig kart aidatı ödüyor. Anadolu kulüpleri için bu rakam 15 lira... Bu bedellerin 7.99'u Passolig'e gidiyor, kalan kısmı ise kulüplerin kasasına giriyor.

Fotomaç

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal Aysal'dan şok sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN