Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otoriteni yitirerek korkakça yönettin

Başakşehir-Trabzonspor karşılaşmasının olay hakemi Halis Özkahya 'ya MHK Başkanı Zekeriya Alp ve UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg'den ağır eleştiriler geldi

Giriş Tarihi: 24.9.2014
Başakşehir- Trabzonspor maçında verdiği kararlarla eleştirilen FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya bir eleştiri de Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp ve UEFA Hakem Komitesi Üyesi ve MHK Danışmanı olan Jaap Uilenberg'den aldı. Her ay yapılan hakem ve gözlemciler toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. Gözler, F.Bahçe-Gaziantep maçının hakemi Ali Palabıyık ile Başakşehir-Trabzon maçının hakemi Halis Özkahya'nın üzerindeydi. Her iki hakem de üzgün görünürken, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, hakemlere, "Yanlış karar verebilirsiniz. Ancak otoritenizi yitirdiğiniz zaman korkaklık başlar. O zaman da hakem olamazsınız" dedi.

JAAP UİLENBERG'İN GÖZDESİYDİ
Uilenberg ise gözde hakemlerinden olan Halis Özkahya'ya maçta hatalı kararlar verdiğini söyleyerek, "Hakem otoriteli olmalı. Otoriteyi yitiren hakem sahada karar vermekte zorlanır. UEFA Hakem Komitesi üyesi Pierluigi Collina da seni yakından takip ediyor. Otoriteni kaybettin ve korkak hareket ettin. Onur, 'beni at' diyor. Sen atamıyorsun. Böyle olmaz" sözleriyle yüklendi.
Fırtına ara vermedi!

TOLGA'DAN DESTEK: KIZDIYSA NEDENİ VARDIR
Beşiktaş'ın kalecisi Tolga Zengin, eski takımı Trabzonspor'dan arkadaşı olan Onur Kıvrak'a sahip çıktı. Onur'un maç sonrası yaptığı sert açıklamalar için, "Onur benim kardeşimdir. Eğer bir şey yapıyorsa her türlü arkasındayım" diyen Tolga, "Büyük haksızlıklara uğradı. Kızdıysa bir nedeni vardır ve tepkisini ortaya koymuştur. Milli maçtan sonra da fazla üstüne gidildi. Yazık günah, hepimiz sahada emek veriyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otoriteni yitirerek korkakça yönettin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN