Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Aysal'ı omuzlarda taşıyacağız"

Giriş Tarihi: 25.9.2014 14:26

Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Mehmet Karlı "Galatasaray'a 40 aydır verdiği emeklerden ötürü onu omuzlarda taşıyacağız" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın 18-25 Ekim'de yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulda aday olmayacağını açıklamasıyla ilgili olarak, kulüp basın sözcüsü Şükrü Ergün, başkan yardımcısı Ümit Özdemir ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Karlı, başkana haksızlık yapıldığı konusunda birleşti.

Ünal Aysal'ın kararıyla ilgili olarak açıklama yapan yöneticilerden Şükrü Ergün, başkanın özellikle camia içinden rencide edici davranışlara muhatap olduğunu savundu.

Başkan Aysal'ın kararını duyurduğu konuşmasında, içinde bulunduğu durumu çok iyi açıkladığını dile getiren Ergün, "Başkanımız gerçekten çok rencide edici tavırlar karşısında kaldı. Özellikle kendi camiası içinden gelen bu tavırları yadırgıyor. Artık Galatasaray için bundan sonrası önemli. Başkanın bu kararı almasına neden olan etkenleri ortaya çıkaran Galatasaraylıların, şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri lazım. Her sorumluluk alana, taşın altına elini her koyana böyle yaparsak, bu işin sonu nereye girecek" diye konuştu.

- Özdemir: "Başkanın ikna edilmesi lazım"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Ümit Özdemir, Ünal Aysal'ın görevi sürdürmesi yönünde ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

Kendisinin hala başkan Aysal'ın devam etmesini arzuladığını vurgulayan Özdemir, "Bu konuda kendisiyle görüşmelerim oldu. Başkanın Galatasaray'a hizmetlerinin daha sona ermediği düşüncesindeyim. Ama kendisi kırgın. Çok saldırı oluyor. Özellikle içeride yıkıcı bir muhalefet var. İnşallah kararını gözden geçirir ve daha iyi bir yönetimle görevine devam eder" ifadelerini kullandı.

"Bana gören Ünal Aysal'ın ikna edilmesi lazım. Şu anda Galatasaray'ın problemlerini en iyi bilen kişi ve bunlara çare bulacak insanın da o olduğunu düşünüyorum" diyen Özdemir, şunları kaydetti:

"Ama Galatasaraylılların da, 'Biz ne yaptık da bu insanları küstürdük?' diye düşünmeleri lazım. Galatasaray'da aklıselim her zaman hakim olur. Genel kurul bu konuda yetkili organdır. Başkanın muhakkak ikna edilmesi gerekli. Onu çok üzdüler ve yıldırdılar. Divan kurulu toplantılarında her ağzını açan, başkana yönelik küçümseyici, yıkıcı laflar ediyor. Ben de alınıyorum bunlardan. Kimsenin içinde iş yapma şevki bırakmadılar. Şimdi buyursunlar gelsinler ve yapsınlar."

- Karlı: "Başkanın çok üzerine gelindi"

Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Mehmet Karlı ise görev süresi içinde başkan Ünal Aysal'ın çok üzerine gelindiğini iddia etti.

Aysal'ın açıklamasında da üzerinde durduğu üzere, Galatasaray'da görevlerin bir bayrak yarışı olarak görüldüğüne dikkati çeken Karlı, "Yeni gelenler de bu bayragı daha iyi yerlere götüreceklerdir. Başkanımız biraz kırıldığından bahsetti. Hak vermek lazım. Çok üzerine gelindi. Galatasaray'a 40 aydır verdiği emeklerden ötürü, onu omuzlarda taşıyacağız. Ben de kendisiyle çalışmaktan onur duydum ve ondan çok şey öğrendim. Böyle değişimler yaşanabilir. Hepimiz gelip geçiciyiz. Ardımızdan gelecek arkadaşlar, bu bayrağı daha da iyi yerlere götüreceklerdir" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Aysal'ı omuzlarda taşıyacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN