Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluç: Fenerli futbolcu topu elle oynadı ama...

Giriş Tarihi: 24.9.2014 18:35
Gökhan Gönül'ün düştüğü ana bir yakın çekim yaparsak neler söylersiniz? Orta hakem Ali Palabıyık çizgi hakemine bakıyor ve onun kararı ile penaltıyı veriyor. Bu hakemin de emin olmadığını göstermiyor mu?
Erman'ın pozisyonu anlatan yazısı muhteşemdi... Erman penaltı pozisyonunu katiyen tartışmıyor. "Zaten yayıncı kuruluş pozisyonu doğru dürüst göstermedi" diyor.
Yayıncı kuruluşun kameramanları ve yayın yönetmeni de Fenerbahçe kafasıyla işin içinde olduğu için... Tersine olsaydı, yavaş çekim, en yavaş çekim, süper yavaş çekim ile neler neler gösterirlerdi! Resmen geçiştirdiler.
Erman diyor ki "Yayıncı kuruluş doğru dürüst göstermediği için ben tartışmıyorum. İki şey üzerinde duruyorum; Gaziantep lehine olsaydı ne olurdu bugün ortalık? İkincisi de 'mı' diye penaltı olmaz. Orta hakem anında düdük çalmadı. Kale arkası hakemi ve çizgi hakemi konuştular, ondan sonra çaldı. Ne konuştular? 'Penaltı mı?' diye sordu orta hakem. ''Mı' diye soruyorsan penaltı değil" diyor!
Penaltıda 'mı' sorusu olmaz. Penaltı kesin olarak penaltıdır. O zaman penaltı olur. 'Mı' sorusu varsa o penaltı değildir. O kadar açık ve net ki bu ifade...

Aslında Fenerbahçe maçı domine eden, pozisyonlar bulan taraftı. Çalınan penaltı, oyununu da gölgeledi.
Valla daha iyi, daha net pozisyonları olan bence Gaziantep'ti. Fenerbahçe'ye bu maçı kazandıran iki tane unsur var:
1- Hakem... Çaldığı ve çalmadığı düdüklerle... Gösterdiği ve göstermediği kartlarla... Fevkalade iyi bir Fenerbahçeliydi hakem...
2- Kaleci Mert... Bu hafta cezası biten Volkan kaleye geçerse çok hayret ederim. Volkan'ın cezalı olduğu haftalarda Mert muhteşem top oynadı. Bir kaleci ancak bu kadar iyi olabilir. Bu kadar iyi bir kaleciyi 'Esas kalecim iyileşti' diye kenara almak yanlış olur.
Rıdvan Dilmen NTV'de güzel bir laf etti. "Engin kurtarış yaparken ayağı kırıldı. Ardından Rüştü kaleye geçti ve bir daha kaleyi bırakmadı" dedi. "Engin sakatlanmasa, Rüştü'nün kaleye geçmesi iki sene gecikecekti belki" diyor.
O iki sene kalenin arkasında yedek beklersen ne olacağın da belli işte... Galatasaray'ın kalecilerini görüyorsun; Aykutları, Ufukları... "Bir futbolcu takıma girmek için önündeki kalecinin sakatlanmasını, bir yerinin kırılmasını mı beklemeli?" diyor Rıdvan... Bu hafta İsmail Kartal'ın vereceği karar çok önemli.

ARKADAŞINA GÖNDER
Uluç: Fenerli futbolcu topu elle oynadı ama...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN