'a bir başkan adayı daha

'da 18-25 Ekim tarihlerinde yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesi 'ın da başkan adayı olacağı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 2.10.2014 16:04 Güncelleme Tarihi: 2.10.2014 19:19
Galatasaray Başkanlığı için Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat resmen aday oldu.

İki isim, Divan Kurulu'na resmi başvurularını gerçekleştirdi. Ayrıca iki isim listelerini de Divan Kurulu'na iletti.

Başvuruların ardından sarı-kırmızılı kulüpte renk seçimi 13 Ekim tarihinde yapılacak.

ALP YALMAN KİMDİR?

1 Ocak 1940 İstanbul doğumlu olan Alp Yalman, orta öğrenimini İstanbul Robert Kolej'de yapmıştır. Yüksek öğrenimini İsviçre Lozan Üniversitesi Siyasal ve Sosyal İlimler Bölümü'nde tamamlamıştır.

Sanayici olan Alp Yalman, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

1973 yılında yönetiminde ilk görevini aldığı Galatasaray Spor Kulübü'nde, 1990 yılından 1996 yılına kadar Başkanlık yapmış olan Alp Yalman, 2002 yılında Galatasaray Spor Kulubüne başkan seçilen Özhan Canaydın'la birlikte yönetim kurulunda görev altı.

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?

1957 yılında Galatasaray Lisesi'nden ve 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Türk Ceza Hukuku Derneği Başkanıdır. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı görevinde de bulunan Duygun Yarsuvat, Erdoğan Teziç'in Aralık 2003'te YÖK Başkanlığı'na getirilmesinin ardından GSÜ rektörlüğüne aday olmuş ve 2004 yılındaki seçimlerin ardından rektörlüğe seçilmiş bu görevini 2008 yılına kadar sürdürmüştür. Ayrıca 2010 yılı sonu itibariyle İstanbul Barosu'nca Türkiye Barolar Birliği delegeliğine seçilmiştir ve halen bu görevi sürdürmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'a bir başkan adayı daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN