Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızdı ve aday oldu!

25 Ekim'de yapılacak seçim öncesi Galatasaray başkanlığı için adaylığını son gün açıklayan Duygun Yarsuvat'ın, Adnan Polat'ın yaptığı sert açıklamalar sonrası bu kararı verdiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 4.10.2014
Galatasaray'da 25 Ekim'de yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi başkan adaylığını son gün açıklayan Duygun Yarsuvat'ın, eski başkan Adnan Polat'ın bir televizyon programında yaptığı açıklamalar sonrasında adaylık kararı aldığı öğrenildi. Polat'ın ibra edilmemesi sebebiyle mevcut G.Saray yönetimine önyargılı bir tepki içinde olduğunu düşünen ve G.Saray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç hakkındaki açıklamalarına da çok kızan Yarsuvat'ın, Polat'ın desteklediği Alp Yalman'ın karşısında aday olmaya karar verdiği iddia edildi.

DÜRÜST TEKLİFİ KABUL ETMEDİ
"Mayıs'a kadar başkanlık koltuğunda otururum sonra seçime gidilir" şartıyla adaylık teklifini kabul eden Yarsuvat, listesine Ali Dürüst'ü de almaya çalıştı ancak Dürüst ısrarla bu dönemde yönetime girmeyeceğini ifade etti. Mayıs ayındaki seçime hazırlanan Faruk Süren de bu seçimde aday olmazken kendisine yakın olan isimlerden Abdurrahim Albayrak, "Galatasaray'ın bu zorunlu döneminde Florya'da olmak istiyorum. Mayıs'tan sonra yine beraberiz" diyerek Yarsuvat'ın listesine girdi.

LİSELİLER ARADA KALDI
Adnan Polat'ın eski yönetiminden bazı isimlerin Alp Yalman'ın listesinde yer alması Galatasaray'da iki cepheyi yine karşı karşıya getirdi. Kongrede büyük oy potansiyeline sahip liseliler ise iki aday arasında kaldı. Yalman'ın listesinde Galatasaray Lisesi'nin genç ve orta yaş kuşağının oylarını toplayacak lise mezunu yönetim kurulu adayları yer alırken, lise ve üniversitede ağırlığı bulunan Yarsuvat'ın listesinde de özellikle yedek üyelerin Galatasaray'ın genç jenerasyonundan seçilmesi dikkat çekti. Bu arada kongre öncesi renk seçimi 13 Ekim'de Arena'da yapılacak.

ÜNAL AYSAL GERİ DÖNMEYECEK
Ünal Aysal'ın "Mayıs'ta dönebilirim" açıklamasına rağmen bir daha aday olmayacağı, seçilmesinde büyük katkıda bulunan bazı isimlerin "Bizi yarı yolda bıraktı" ifadeleri sonrasında tekrar başkanlığı düşünmediği öğrenildi. Son yıllarda adı sürekli başkan adayları arasında anılan Adnan Öztürk'ün ise politikaya girme planları yaptığı ve son dönemde Galatasaray kongre kulislerinden özellikle uzak durmaya çalıştığı öğrenildi.

DEVRE ARASINDA YILDIZLAR SATILACAK MI?

Galatasaray kulislerinde Yarsuvat'ın adaylığı kulüp içinde 'kayyum başkan' yorumlarına sebep oldu. Yarsuvat'ın, özellikle borç batağında olan ve Finansal Fair-Play kuralları gereği Avrupa'ya gidememe tehlikesi bulunan sarı-kırmızılı kulübü, 7 aylık dönemde bir by-pass operasyonuyla sıkıntıdan kurtarmayı istediği belirtiliyor. Camiada, Prandelli'nin de yaptığı "Hedefimiz Süper Lig" açıklamasının ardından tek hedefini 4. yıldız olarak belirleyen Galatasaray, Ocak'a kadar bilançosunu düzeltebilmek için 40 milyon Dolar bulmak zorunda. Kulübün mali yapısını iyi bilenler Yalman ya da Yarsuvat'tan hangisi başkan olursa olsun Ocak'ta futbolcu satışının zorunlu olduğunu ifade ediyorlar. Yani 25 Ekim'den sonra Galatasaray'ın yeni başkanını, Ocak ayında önemli bir karar bekliyor: Muslera ve Sneijder satılacak mı?

YARSUVAT CEPHESİ

Listeler incelendiğinde Aysal'ın yol arkadaşlarının Duygun Yarsuvat'ın ekibine girdiği görülüyor. Aysal'la çalışmış yöneticiler Abdurrahim Albayrak, Ebru Köksal, Mehmet İpekdokuyan ve Mete İkiz artık Yarsuvat'ın yanında. Aidatını yatırmadığı için yerini Candan Erçetin'e bırakan Dursun Özbek de Yarsuvat'ın listesinde... Ayrıca Sicil ve Disiplin Kurulu üyelerinin çoğu Aysal yönetiminden.

YALMAN CEPHESİ
Alp Yalman'ın listesindeki en önemli isim olan Işın Çelebi, Adnan Polat döneminde ikinci başkanlığa getirilmişti. Yalman'ın ekibine aldığı Taner Aşkın ve Erdal Aslan da Polat'la çalışmıştı. Aşkın, Divan Kurulu toplantılarında Aysal'ı sert sözlerle eleştiriyordu. Yalman'ın listesinde dikkat çeken bir diğer yönetici adayı, Simit Sarayı'nın kurucusu Abdullah Kavukçu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızdı ve aday oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN