Aysal artık listesine isim bulamaz!

Giriş Tarihi: 4.10.2014

A Spor'a konuşan Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren, Ünal Aysal'ın Mayıs ayında yapılacak bir seçimde aday olması durumunda büyük zorluklar yaşayacağını söyledi

Galatasaray'ın eski başkanlarından Faruk Süren, A Spor'a kongre süreci ve Ünal Aysal ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Faruk Süren'in sözlerinden öne çıkanlar şöyle:
Başkanlık için zaman yok. Adaylığı düşündük ancak beklentiye cevap veremeyeceğimize karar verdik. Ayrıca kendi işlerim de çok yoğun. İkisini birden sürdürmek çok zor olurdu.
Ünal Aysal'ın Mayıs'ta yeniden aday olacağını sanmam. Şayet Mayıs 2015'te bir seçim olur da Aysal aday olursa listeye yazacak isim bulamaz. Aysal devam etmeliydi. En azından "Kasım sonunda seçim var, adaylar hazırlansın" diyebilirdi. Daha şık olurdu.
Duygun Yarsuvat'ı tebrik ediyorum. Böyle zor bir zamanda bu işe soyundu. Ben her ikisini de destekliyorum. Yarvusat da Yalman da çok tecrübeli isimler. Göreceğiz ne olacağını.
Başkan olsaydım, Fatih Terim'i göndermezdim. Federasyon G.Saray'ın düzenini bozmak için mi yaptı bunu? Çalışan bir adama teklif götürüyorlar.
Basketbolda F.Bahçe karşısında final maçına çıkmamayı yanlış buluyorum. Ne olursa olsun sahaya çıkmak zorundasınız. Kaçmakla tarihe geçtik.

FARUK SÜREN'İ EŞİ ENGELLEDİ
GalataSaray'ın efsane başkanı Faruk Süren aday olmaması ile ilgili zamanın darlığı ve işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösterirken arka planda aldığı kararda eşinin de etkili olduğu öğrenildi. İşte yaşananlar... Ünal Aysal'ı başkanlığa devam etmesi için ikna edemeyen Faruk Süren, bu hafta başında aday olmaya karar verdi ve Ali Dürüst'e "Seçime girelim. Hemen listeyi hazırla" dedi. Aysal'ın geçen sene yönetimden çıkardığı 6 isimle temasa geçildi. Adnan Öztürk, Refik Arkan, Mete Başol, Celal Gürcan, Ali Gürsoy ve Abdurrahim Albayrak teklife "Evet" dedi. Yönetim Kurulu'nu 10'a tamamlaması gereken Dürüst, ayrıca Hakan Üstünberk, Niyazi Yelkencioğlu ve Celal Erkut'u ikna etti. Ama Faruk Süren'i bu kararından karısı Hatice Süren vazgeçirdi. Hatice Hanım'ın, "Aday olursan ayrılırız" dediği öğrenildi. Bunun üzerine Faruk Süren, hem ailevi sebepler hem de iş huzuru açısından başkanlığa adaylığını koymadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal artık listesine isim bulamaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN