Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altınordu'dan İngiltere çıkarması

PTT 1. Lig takımlarından Altınordu, İngiltere'nin başkenti Londra'ya futbol okulu açtı.

Giriş Tarihi: 9.10.2014 13:41
Türkiye'nin en geniş futbol okulları organizasyonu hedefiyle 2 yılda 42 okul açan Altınordu, bir okul da Londra'da açtı. Lacivert-kırmızılılar, ilk yurt dışı hamlesini futbolun beşiği İngiltere'de yaptı. Londra'ya giden Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, yıllarca Ege kulüplerinde forma giyen ve yaşamını yurt dışında sürdüren Necdet Aydın ile bir araya gelerek, Altınordu Futbol Okulları UK'in açılmasıyla ilgili anlaşmaya vardı. Leyton bölgesindeki futbol okulu, 8-14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olacak. Necdet Aydın'ın genel menajerliğindeki okullarda Vedat Tuna genel koordinatör, Erdal Yörük, Ender Kalkan ve Fatih Uyar ise antrenör olarak görev yapacak.

ÖZKAN: "GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ"
Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Necdet Aydın'ın yıllardır Londra'nın Tottenham ve Leyton bölgesindeki futbol okullarında genç yeteneklerin keşfedilmesiyle ilgili önemli çalışmalar yaptığını belirterek, "Kendisinin deneyimlerinden faydalanmak istedik. Hem İngiltere'deki yetenekli Türk gençlerinin eğitimini sağlamak hem de bu çocukların kulübümüze kazandırılmasını sağlamak istiyoruz. Yaptığımız incelemeler sonrasında tesis ve diğer detaylar konusunda sıkıntı olmadığını gördük. AFO adını verdiğimiz Altınordu Futbol Okulları, 2012 Londra Olimpiyat Köyü'nün bulunduğu Drapers Field'daki sahalarda faaliyet gösterecek. Proje, kısa süre içinde hayata geçecek" dedi.

AYDIN: "HEDEFLER BİZİ HEYECANLANDIRDI"
Altınordu Londra Futbol Okulu Genel Menajeri Necdet Aydın ise Altınordu'nun 100 yıla yaklaşan tarihi bir kulüp olduğunu, son iki sezonda Başkan Seyit Mehmet Özkan ile yepyeni bir kimliğe büründüğünü vurgulayarak, "Sayın Özkan'ın yıllardır gerçek profesyonel futbolcu yetiştirme ile ilgili çalışmalarını takdirle izliyordum. İngiltere'de de böyle bir çalışma içine girme ve dünyaya açılmanın ilk adımını atma hedefleri bizi de heyecanlandırdı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınordu'dan İngiltere çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN