"Ünal Aysal bırakıp kaçtı"

Galatasaray'ın eski futbol şube sorumlusu Fatih Gökşen, olağanüstü kongre kararı alarak istifa eden Ünal Aysal'ın gidişinin soru işaretleri taşıdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 9.10.2014 09:06
Divan Kurulu'nun olağanüstü toplanmasının bir bahane olmaması gerektiğini anlatan Gökşen, "Geçmiş döneminde de buna benzer olaylar olmuştur. Daha güçlü bir yönetim anlayışı sergilemeliydi. Ama Aysal bunu yapmadı. Kolay olanı, başkanlığı bırakıp gitme yolunu seçti. Bu durum Galatasaraylıları üzdü" dedi.

KİMSE ONUN GİBİ DAVRANMADI

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Gökşen, Aysal dönemindeki başarıların abartılmaması gerektiğini ifade ederek, "İki şampiyonluk, bayan spor branşlarındaki şampiyonluklar büyük başarı olarak görülmemeli. Geçmişteki başkanlar da bunları yaptı; ama hiç bir zaman Ünal Aysal dönemindeki kadar çok para harcanmadı. Başkan bazı şeyleri temizleyip gitmeliydi. Galatasaray'dan gidişi bir soru işaretidir. Aysal'ın bir efsane olarak anılacağını sanmıyorum. Galatasaray'ı en çok borçlandıran başkan olarak anılacaktır" ifadesini kullandı.

LİSELİ-ALAYLI KAPIŞMASI
Kongreden uzun soluklu bir yönetim çıkacağına inanmadığını kaydeden Fatih Gökşen, "Bu yaşadıklarımızın en kısa sürede yeniden yaşanacağı düşüncesindeyim. Galatasaray yöneticisi olmak itibarı çok yüksek bir statü. Son dakika listeleri oluşturulmamalı" dedi. Gökşen, "Listelere bakınca liseli-alaylı seçim yarışının olacağı gözüküyor. Yalman'ın listesinde Polat'a yakın isimler var" şeklinde konuştu.

FUTBOLCULAR SATILACAK

Kulübün içindeki mali duruma da değinen Gökşen, "Yeni gelecek başkan, 40 milyon dolarlık bütçe açığını kapatmak için şubelerde sıkı mali tedbirler uygulayacak. Personel çıkışları başlayacak. Takımdaki bazı futbolcuları satacaklar gerekirse, bazıları için indirime gitmek zorundalar. En büyük korkum ise ödeme sorunları nedeniyle yabancı futbolcularla UEFA'lık olmak" ifadesini kullandı.

(Radyospor)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ünal Aysal bırakıp kaçtı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN