Ruhumuz sakat!

Giriş Tarihi: 10.10.2014

Fatih Terim kader maçı öncesi eleştirilere yanıt verip, çok ağır konuştu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim EURO 2016 Elemeleri kapsamında Çek Cumhuriyeti ile oynanacak mücadele öncesinde basın toplantısı yaptı. Buz gibi havada geçen toplantıda konu Gökhan Töre'nin bir sene önce Hollanda maçında takım arkadaşları Ömer Toprak ve Hakan Çalhanoğlu'na çektiği silah olayına geldi. Çek Cumhuriyeti maçının gölgede kaldığı toplantıda Terim'in yaptığı çok ama çok sert açıklamalar şöyle:

Maçtan 24 saat önce değişik şeyler konuşmayı arzu ediyorum. Biliyorsunuz bu UEFA'nın resmi basın toplantısı dolayısıyla teknik konulara ağırlık vereceğim ama hepinizin merak ettiği, gazetelerde (Hürriyet) yer alan bir konuya çok da zaman ayırmadan paylaşmak istiyorum. Türk halkı ile veya kendisini Türk hisseden herkesle... Logosu röportaja hiç uygun değil, logosunda başka bir şey yazıyor ama röportaj logosuna uygun değil. Biz hatalı oyuncuları takımdan atmaya kalksak takım çıkaramayız. Ben bir hata yaptım evet özür diliyorum, 21 yaşındaki bir çocuğa sahip çıktım. Bu bir hataymış özür diliyorum (!)

OTEL DEĞİL GECE KULÜBÜNDE BAŞLADI
Bir sene önce Şükrü Saracoğlu'nda Hollanda ile bir maç oynadık. O maçı kaybederek Dünya Kupası'na gidemedik. O maçın sonrasında kampı dağıttık. Bu olay maçtan sonra otelde değil gece kulübünde oldu. Biz maçın tekrarını seyredip kahrolurken, üzülürken, gece kulübünde başlayan bir hadisenin hiç yazıldığını görmüyorum. Sonra otelde de devamı gelmiştir. Ben bunu duymadım. Hiç tasvip etmediğim, kabul etmediğim bir davranış şekli. Ben de evlat sahibiyim bunu kabul edemem.

ÖNCE ANNELERİ KONUŞTURDUNUZ
Adana ve Mersin'deki maç kadrolarını açıklarken olayı bilmiyordum. Almanya'ya gittiğimizde olayı öğrendim. Ben 19 Kasım'dan bu yana Gökhan Töre'yi milli takıma almadım. Sizde tuhaf bir hastalık var. 2008 Çek Cumhuriyeti maçından önce anneleri konuşturup 'benim oğlumu oynatmıyorsunuz' diye konuşturdunuz. Şimdi de bir oyuncunun babasını.

BEN HEPSİNE SAHİP ÇIKARIM!

Bu kadar eksiğimiz varken böyle yaparak insanların ruhunu yaralıyorsunuz. Şu anda Gökhan Töre diye biri kalmadı burada. Morali çok bozuk. Ben Hakan'a da Gökhan'a da, Ömer'e de sahip çıkarım. Hadi şimdi de konuşturun anneleri babaları...

ALLAH DOSTLARIMDAN KORUSUN
Haberleri okuyunca "Allah beni dostlarımdan korusun" dedim. İnsan bir demez mi Fatih Hoca'yı 40 yıldır tanıyoruz. Bi dinleyelim nedir ne değildir. Acaba bunun arkasında ne gibi bir oyun vardır. Düşünebiliyor musunuz Türk Milli Takımı'nın hocası maçtan 24 saat önce bunları konuşuyor. Sizin oğlunuz Gökhan Töre gibi olsaydı onu engellemeli miydim? Biz diğer oyuncuları da biliyoruz.

GÖKHAN TÖRE 3 DEFA ARAYIP ÖZÜR DİLEDİ
Gökhan Töre'nin minimum 3 defa arayıp özür dilediğini de bu insanlardan öğrenebilirsiniz. Ben korkacak değilim. Benim nasıl davrandığım da belli. Bu formayı hak etmeyenlere de bu formayı bir daha vermeyeceğim. Sağlık problemlerinde bizimle birlikte çalışan doktorlara da çok teşekkür ediyorum. 30 yıldır teknik direktörlük yapıyorum. Maçlardaki, kamplardaki, hadiselerden oyuncuları göndermeye kalkarsak takımda adam kalmaz. Benim tarzım, tavrım mümkünse kazanmaktır. Doğru neyse ben onu yaparım. İster babalar konuşsun ister anneler konuşsun. Gökhan'ı oynatacağımı pek sanmıyorum. Dün (önceki gün) antrenmandan sonra odasında hüngür hüngür ağladığı bilgisini aldım. Bu iyiye işaret değil.

DERBİYE YETİŞİR Mİ!
Mehmet Topal ve Arda Turan'ın sakatlıkları sırasında kontrolleri yapılırken telefonlara gelen mesajları açıklıyorum: "Galatasaray- Fenerbahçe maçına yetişir mi?" 12 tane sakat var. Düşünülen olaylara bakın.
Bir ara da tutturdunuz Mesut Özil diye. Erman Toroğlu'na da teşekkür ediyorum geçen gün söylediklerinden ötürü. 'Mesut gelmek istemiyor' dedik olan bize oldu...
Bakın bu ülkenin futbol tarihindeki başarıların kimin zamanında geldiğine. Bu manipülasyonlar neden yapılıyor kimler tarafından yapılıyor biz bunları biliyoruz.
Kaan Ayhan'ın babası kadroyu açıkladıktan sonra Abdullah Ercan'ı ve masörümüzü aramıştır. Oğlunun baş parmağında sıkıntı olduğunu söylemiştir. Babasını bulun, babaları bulmaya meraklısınız.
Bu önemli maçtan önce oyuncularımın sağlıklı olmasını isterdim. 11 kişinin 10'u neredeyse belli. Güzel bir sonuç bekliyorum...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhumuz sakat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN