Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Prandelli'ye güvenmeliyiz"

Giriş Tarihi: 14.10.2014 15:57
Prandelli'ye güvenmeliyiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 25 Ekim'de yapılacak olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olan Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat'ın seçilmeleri halinde başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Ünal Aysal, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, iki başkan adayını değerlendirerek, "İkisi de aslan gibi. Tahmin ediyorum şu masaya oturdukları vakit onlar da bir genç kadar dinamik olabilirler. Yöneticilerin dinamizmi yaşlarında değil, vizyonlarında, zekalarında ve cesaretlerinde yatar. İki başkan adayımız da cesur, vizyon sahibi, zeki kişilikler, en az benim kadar başarılı olabileceklerine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

- "Prandelli'ye güvenmeliyiz"

İki başkan adayının da konuşmalarını dinlediğini kaydeden Aysal, "Söz birliği yapılmamışçasına Prandelli konusunda hemfikirler. Zaten böyle bir değişime ihtiyaç olduğunu sanmıyorum" dedi.

Aysal, Cesare Prandelli'nin çok iyi bir teknik adam olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin alışması gereken profillerden bir tanesi. Benim çok desteklediğim ve ümit bağladığım bir hoca. İnşallah bundan sonra da görevine devam edecek ve Galatasaray göreceksiniz Türkiye liglerinin en başarılı takımı olacak. Bu konuda Prandelli'ye güvenmeliyiz."

- 4. yıldız konusu

Galatasaray'ın dördüncü yıldızı almak için bu sene her şeyi yapacağını anlatan Aysal, "Her şeyi derken elimizdeki bütün sportif, mali imkanları kullanacak. Galatasaray 4. yıldızı almazsa tabii ki bu dünyanın sonu değil ama almamız gereken ve hakkımız olan bir yıldız bu. Muhakkak benden sonraki yönetimler bunun için her şeyi yapacaktır" şeklinde konuştu.

- "Balık baştan kokar"

"Türk futbolunun geride kalmasının sebebi Türk spor yönetimlerinin vizyon eksikliğidir" diyen Aysal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz böyle bir sorun, problem yaşamasaydık, bugün milli takım Avrupa'da daha farklı bir noktada olurdu. Vizyonumuzun geniş olduğu dönemleri geçmişte gördük. Ne kadar başarılı olunduğunu gördük. Futbolculara sorun yıkılmak isteniyor. Sorun oyuncularda değildir, problem kurumların başındakilerdedir. Balık baştan kokar. Baştaki adam doğru vizyona sahipse ekip gelişim sağlar."

Muhabir: Ercan ÇakarYayınlayan: Yasin Tuncer 15:41 14/10/14 "

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Prandelli'ye güvenmeliyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN