Evet! Olay kız meselesidir!

"Ömer'in arkadaşıyla Gökhan'ın eski sevgilisi arasında bir şeyler olmuş.. Gökhan da silahlı arkadaşıyla odamıza geldi. 'Kıpırdamayın sizi vururum' dedi"

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Evet! Olay kız meselesidir!
Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçları öncesinde bir kez daha gündeme gelen silah krizinin taraflarından biri olan Hakan Çalhanoğlu, Almanya'nın ZDF kanalında olayın tüm detaylarını anlattı. Bugüne kadar konuyla ilgili açıklama yapmama sebebini Gökhan Töre'nin milli takım kariyerinin zarar görmesini istememesi olarak açıklayan Hakan, olayın büyütülmemesi gerektiğinin de altını çizdi. 20 yaşındaki genç yıldız, "O gün birçok hata yapıldı, bunlardan biri de bara gitmekti. Ömer'in bir arkadaşıyla eğlendikten sonra kampa döndük. Bu arkadaşla Gökhan'ın eski sevgilisi arasında bir şeyler olmuş. Gökhan da silahlı bir arkadaşıyla birlikte bizim odamıza girdi. Silah, Gökhan'ın arkadaşının ceketinin içindeydi. Ömer'le beni ayrı köşeye yatırdılar, Gökhan da 'Kıpırdamayın yoksa vururum' dedi.

ALMAN SPİKER ŞAŞTI KALDI
Ömer'in arkadaşını dövdüler. Olay yaşandı ve bitti. Büyütmek istemiyorum"
şeklinde konuştu. Alman spiker anlatılanlar karşısında büyük şaşkınlık yaşarken, Hakan bu olayın ardından Gökhan'ın kendisinden defalarca özür dilediğini de sözlerine ekledi.

BABAM BÜYÜK HATA YAPTI
Almanya'da büyük yankı uyandıran programda Hakan Çalhanoğlu'nun Türkiye Milli Takımı'ndaki geleceği de masaya yatırıldı. Hakan, babasının Türk basınına konuşmasını doğru bulmadığını ifade ederken, bu konuyla ilgili Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le bir görüşme yapacaklarını söyledi. Hakan, "Ben sakatlığım sebebiyle Milli Takım'a gitmedim. Konuşulduğu gibi bu olay sebebiyle değil" diyerek silah kriziyle ilgili olarak milli daveti reddettiği iddialarını yalanladı. Milli Takım'daki geleceğini nasıl gördüğü yönündeki soruya ise genç oyuncu, "Teknik direktörümüz Fatih Terim ile konuşacağız ve milli takımdaki geleceğim üzerine birlikte bir karar vereceğiz" diyerek önümüzdeki ay bu konuyla ilgili gelişmeler olabileceğinin de sinyallerini verdi.

VATANIMI SEÇTİM
Programın ön plana çıkan konularından biri de Hakan Çalhanoğlu'nun Almanya Milli Takımı yerine Türkiye'yi seçmesi oldu. Spikerin Mesut Özil, İlkay Gündoğan gibi oyuncuların Almanya'yı seçmesine karşın kendisinin neden benzer bir tercihte bulunmadığı ile ilgili sorusuna 20 yaşındaki futbolcu şu cevabı verdi: "Ben U-16 düzeyinden beri Türkiye'de oynuyorum. Almanya bana o dönem ilgi göstermemişti. Türkiye'de hemen her yaş kategorisinde oynadım. Ailem ve menajerimle de konuştuk. Hep Türkiye için oynamıştım, A milli düzeyde de vatanım için oynamak istedim. Bundan hiçbir zaman pişmanlık duymadım. En doğru kararımdı."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evet! Olay kız meselesidir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN