11 futbolcu takımdan gönderilecek!

Giriş Tarihi: 25.10.2014 10:19
11 futbolcu takımdan gönderilecek!

Duygun Yarsuvat'ın listesinde olan Abdurrahim Albrayrak seçilmeleri halinde 41 olan futbolcu sayısını 30'a indirecek.

Duygun Yarsuvat'ın listesindeki önemli isimlerinden Abdurrahim Albayrak önemli açıklamalarda bulundu.

BİZİ GÖNDERDİ 60 MİLYON EURO ZARAR EDİLDİ

Ünal Aysal'ın başkanlığında bir dönem yönetiminde yer alan Albayrak Aysal'ı topa tuttu. Albayrak "Biz kalsaydık, 4. yıldızı geçen sezon takardık ve bu transferlerin birçoğu yapılmazdı. Biz kovulduk ve Galatasaray 60 milyon Euro zarar etti." Albayrak, Yarsuvat'ın yönetimi için 'Aysal'ın listesi yakıştırmalarını' asla kabul etmediklerini belirtip, "Şu anda Ünal Aysal'ın kovduğu bizler, hepimiz bu ekibin içerisindeyiz. Mete Başol, Ali Dürüst, Refik Arkan, ve Adnan Öztürk…Bu isimlerin hepsi Duygun Yarsuvat'ın kurduğu ekibin içinde yer alıyor. Nasıl olur da Ünal Aysal'ın ekibi ya da devamı olur. Böyle bir şeyi kabul etmemiz söz konusu değil. Bu liste, tamamen Duygun Yarsuvat'ın kurduğu bir liste ve ekiptir. Aysal ile alakası yoktur" dedi.

SANDIKTAN GALATASARAY ÇIKACAK

Genel Kurul'a katılımın çok önemli olduğunu belirten Albayrak, "Kim kazanırsa kazansın biz kazananın yanında olacağız. Hem Duygun hoca hem de Alp Yalman, Galatasaray'ın duayenleridir. Sandıktan Galatasaray çıkacak, kazanan Galatasaray olacaktır. İki listede olan adaylara da, böyle bir ortamda göreve talip oldukları için teşekkür ediyorum. Herkes elini değil, kellesini taşın altına koydu" dedi.

DUYGUN HOCA HAKİKATEN FUTBOLU BİLİYOR

Yarsuvat'ın projelerine ve bilgi-birikimine hayran kaldığını belirten Albayrak, " Galatasaray'ın geleceği adına Duygun Hoca'nın kazanmasını çok istiyorum. Duygun hoca, konuştukça kendisine hayran kaldım. Hakikaten futbolu biliyor. Galatasaray'a hukuksal açıdan verilen zararların hepsini biliyor. Galatasaray ve 7 ay için Duygun Hocanın kazanmasını çok istiyorum. Başka listede olsam bunu söylerdim. Galatasaray için hazırladığı projelere, bilgi-birikimine hayran kaldım" diye konuştu.

11 FUTBOLCU GİDECEK

Galatasaray'ı mali açıdan ayağa kaldırma adına bazı önlemler alacaklarını belirten Albayrak, "41 kişilik bir futbolcu kadrosu olmayacak, 30 kişilik kadro olacak. 11 futbolcuya verilen büyük bir gider ortadan kalkacak. Bu G.Saray'ın kârı olacak. 11 futbolcuya 1'er milyon Euro verseniz, 11 milyon Euro ediyor. Personel giderlerini en az yüzde 30 aşağı çekeceğiz. Duygun Hoca'nın bu konuda ciddi bir çalışması var. Fazla personel, araba, maaş ve oyuncular ile ilgili ciddi bir çalışma yapıldı. Tasarruf edilecek noktalar için hemen harekete geçilecek" dedi.

Abdurrahim Albayrak, 2013 Haziran'ındaki kongrede başkan Ünal Aysal tarafından yönetim kurulundan çıkarılmasını da şöyle değerlendirdi:

"Ünal Aysal bizi göndererek Galatasaray'a 60 milyon Euro zarar vermiştir. Kalsaydık 4.yıldızı geçen sezon takardık, bu transferlerin birçoğu da yapılmazdı. Geçen yıl yapılan transferlerin maliyeti tam 35 milyon Euro... 100 trilyon para ediyor. Şu anda Galatasaray'ın 110 trilyonu olsa... Son gün yapılan transferler ortada... Biz oradayken Florya'da mutluluk, huzur hakimdi. Ama birden bire biz kovulduk. Ve Galatasaray'a bunun maliyeti 60 milyon Euro. Yazık günah."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 futbolcu takımdan gönderilecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN