Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe'den Volkan Demirel açıklaması!

Fenerbahçe yöneticileri Mahmut Uslu ve Deniz Tolga Aytöre,, Volkan Demir ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 19:09 Güncelleme Tarihi: 17.11.2014 19:09
Fenerbahçe'den Volkan Demirel açıklaması!
Fenerbahçe yöneticileri Mahmut Uslu ve avukat Deniz Aytöre, Volkan Demirel ve özel güvenliklerin kavgaya karışması olayıyla ilgili konuştu.

Deniz Aytöre:

-Bu toplantıyı düzenleme amacımız tribünlerin, şiddetin üzerine körükle gitmek değil. Öncelikle bu olaylarda bizim personelimiz ya da basın mensupları adına üzüntü yaşadığımızı belirteyim.

-Kamuoyunu yanlış yönlendiren, tek suçlu Fenerbahçe'ymiş gibi gösterenlere de dur dememiz gerekiyor.

-Volkan Demirel'in Milli Takım kaptanlığı için olan önemi tartışmasız. Volkan ve Emre üzerine cidd ve organize şekilde geliniyor. Spor dışı söylemler var. Bunların artık bırakılması gerek diye düşünürken milli maç hadisesi çıktı.

"ANA AVRAT, EŞ ÇOCUK DEMEDEN KÜFÜR..."

- Volkan orada ısınma sırasında ana avrat eş çocuk bir süre küfüre maruz kalıyor. Burada federasyona, devlet görevlilerinin müdahale etmesi lazım. Önce tribünlere ikazda bulunuyor, daha sonra devamını görünce hocasına iletiyor ve artık futbol oynanacak ortamın ortadan kalkmasının ardınan soyunma odasına gidiyor. Fatih Terim de kendisini haklı buluyor. Hatta Terim de kendi arasıyla stattan ayrılmasını talep ediyor. Daha sonra gerek kulübümüzün müdahalesiyle doping kontrolünde bulunması zorunluluğu ve yerine getirilmemesi halinde Türkiye'nin UEFA'dan ceza almak ihtimali düşünülerek stada getiriliyor. Müsabaka bittikten sonra da Volkan Demirel, bu olayın bir kişilik bir olay olmadığını, dolayısıyla şikayetinin geçerli olduğunu ancak kendisine hakaret edenlerin bulunması gerektiğini belirtiyor ve bu kişilerden şikayetçi oluyor.

"ORGANİZE BİR HAREKET VAR"

- Hiçbir güvenlik görevlisi yer almıyor. Volkan stattan ancak kulübümüzün personeliyle güvenliği sağlamak amacıyla stattan çıkıyor. Hiçbir galibiyet bir insanın ailesinden değerli değildir. Biizm üzüldüğümüz nokta şu 6222 sayılı kanunun uygulanmasında, bu cezalandırılmıyorsa kendimize bakmamız lazım.

- Başkanımız geçen haftaki basın toplantısında çok açıkça izah etti. Milli Takım teknik direktörünü hedef alan, organize bir hareket var. Büyük resmi görmek lazım. Devletin de bu işe müdahil olması lazım. Tek başına kulüplerin, taraftar gruplarının çözebileceği bir iş değil. Başkanımız bunun altını çizdi.

- Herkesin kendine göre haklı tarafı var ama bunlar olmasını istemediğimiz şeyler... Özellikle basın men subu arkadaşlardan da rica ediyorum. Çok kısa bir süre önce bir arkadaşlarını bu konuda bir görevli hayatını kaybetti. Bu çok önemli bir hassasiyet. Bu konulara daha hassas yaklaşabilirler, bunu anlıyorum. Bu hassasiyetin de etkisiyle birbirimize zarar veririz. Suç varsa iki taraf da gerekli muameleyi görür. Milli Takım kaptanının bu şekilde görüldüğü eylem ve hareketlerin, tribündeki şiddetin, küfürün Volkan Demirel'in önüne geçmesine izin vermeyelim.

GÜVENLİK ORAYA NASIL GİTTİ?

- Akreditasyon talimatında müsabakadan önce ya da sonra 120 dakika ile sınırlıldır. Bunlar 2.5 saat sürecinde gerçekleşiyor. Yönetim Kurulu olarak futbolcularımız için herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığında kendi görevlilerimizin yollandığı bilgisi alındı. Orada bir güvenlik zafiyeti olabileceği düşünülüp oyuncularımız yalnız başına stattan çıkmak zorunda bırakıldı.

- Hiçbir güvenlik önlemi alınmadan arabalara bindiriliyorlar. İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya'nın ifadesi alınmış. Çetinkaya'nın arabasına oyuncuları bindirmeye çalışması nasıl böyle lanse edilebilir.

- Bizim çalışanlarımız sonraki süreçte olaya müdahale ediyor. He doğru mudur? Olmayabilir. Hadlerini aşmışlar mıdır? Olabilir.. Fenerbahçe'nin tahrip edilmeye çalışılmasından bıktık.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'den Volkan Demirel açıklaması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN