Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Futbolcular haddini bilmeli

Teknik Direktörü , 'in dün sahaya terk etmesine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 17.11.2014 14:22 Güncelleme Tarihi: 17.11.2014 14:25
Şenol Güneş: Futbolcular haddini bilmeli
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Volkan Demirel'in dün sahaya terk etmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Oyuncuya hakaret edilmesini doğru bulmuyorum. Futbolcular, sanatçıdır. Ancak onların da haddini bilerek sorumlu davranması gerekiyor" dedi.

Bursa medyasıyla sohbet yemeğinde buluşan teknik direktör , yemek öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dün A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası eleme maçlarında oynadığı Kazakistan maçı öncesi kaleci 'in, taraftarlardan gelen tepki üzerine sahayı terk etmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Güneş, Volkan konusunda kendisinden çok Fatih Terim'in açıklamasının önemli olduğunu söyledi.

"FUTBOLCULAR DA HADDİNİ BİLMELİ"
Yanlış yapanın ceza çektiği bir ülke olmadığı takdirde bu gibi durumların düzeleceğini ifade eden Güneş, "Çocukluğumdan bugüne kadar bu ülke çok şey öğretti bana. Bu sistemleri şikayet ederek yaşamak doğru değil. Konuları gündeme getirmek hakkımızdır. Yanlışlıklar sonunda hepimize zarar veriyor. Krizler çıkacaktır ve çıkıyor da. Aynı gemin içerisindeyiz. Kirli bir su bize de bulaşır. Biz doğruları yapacağız. Dünkü olay başlı başına bir olay. Bir taraftan oyuncuya hakaret edilmesini doğru bulmuyorum. Futbolcular, sanatçıdır. Ancak onların da haddini bilerek sorumlu davranması gerekiyor. Ben Türk Milli Takımı antrenörüyken o takım benim değil, bizimdi. Görev yapanlar da geçici olduğunu bilmeli. Aksi halde 'Orada yetki bende, istediğimi yaparım' dersen toplum da sizi itici olarak bulursa doğru olmaz diye konuştu.

"BASARIM, BASTIM CÜMLELERİ ÇOK YANLIŞ"
Öte yandan geçtiğimiz günlerde yapılan Kulüpler Birliği Toplantısı'nda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in, 'TFF'nin olduğu yerde kimse hakem odası basamaz' açıklamasını değerlendiren Güneş, "O toplantının ardından yapılan açıklamaları doğru bulmuyorum. 'Basarım, bastım' gibi cümleler çok çirkin. Olumsuz bir durum varsa gereğini yaparsınız" şeklinde konuştu.


ŞENOL GÜNEŞ'TEN DEMİRÖREN VE YILDIRIM'A GÖNDERME
Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kulüpler Birliği Toplantısı'nın ardından TFF Başkanı Demirören ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın hakem odası basmaya yönelik açıklamalarını değerlendirdi. Güneş, "Kulüpler Birliği toplantısındaki o açıklamayı doğru bulmuyorum. Hiç ona gerek yok, gereğini yaparsınız. 'Basamazsın, basarım, bastım' bu kelimelerin kullanılması bile çok çirkin" dedi.

Yeşil-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş, Bursa medyasıyla sohbet yemeğinde bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Güneş, geçtiğimiz günlerde yapılan Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın karşılıklı demeçlerini değerlendirdi.

"HAKEMLER BASKI ALTINDALAR"

Bir gazetecinin, "Hafta içerisinde Aziz Yıldırım'ın hakemlere karşı çıkışı oldu. Bu söylemler, önümüzdeki hafta Fenerbahçe ile yapacağınız maçta hakemleri ön plana çıkartıyor. Bu konuda bir rahatsızlık hissediyor musunuz?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Güneş, "Çok doğru bir tespit. Maalesef bu gelenek haline geldi. Bu tip açıklamalar, geçen maçlara değil, gelecek maçlara yapılan yatırımdır. Güç gösterisidir. Sizin ülkede güçlü görünmeniz hiç kimsenin umurunda değil. Sizin gücünüzü iyi kullanmanızın herkes için önemi var. Yani seyirci, ekonomi, sosyal, lobi, taraftar, kulüp gücü, her şeyi arkanıza alabilirsiniz. Ama yarın bunların hepsi gidebilir elinizden. Ben burada Bursaspor unvanı ile konuşuyorum. Bursaspor unvanı olmasa da aynı şeyi söylüyorum. Benim o kimliklerim, unvanlarım, başkaları üzerinde tahakküm yapacaksa Allah göstermesin. Çünkü o vicdan rahatsızlığı ile yaşayamam. Dolayısıyla, hakemlerle ilgili zaman zaman bizim de eleştirilerimiz oldu. Hakemler maalesef baskı altındalar, güvensizlik içindeler. Bunun devam ettiğini düşünüyorum" dedi.

"BASAMAZSIN, BASARIM, BASTIM KELİMELERİ ÇOK ÇİRKİN"
Kulüpler Birliği toplantısındaki açıklamaları doğru bulmadığını ifade eden başarılı çalıştırıcı, "Son hadise bence şık olmadı. Kulüpler Birliği toplantısındaki o açıklamayı doğru bulmuyorum. Hiç ona gerek yok, gereğini yaparsınız. Yani 'basamazsın, basarım, bastım' bu kelimelerin kullanılması bile çok çirkin. Federasyon geminin kaptanıdır. Her türlü yaptırım hakkına sahip olmalı. Onun için gerekirse kanun çıkarılmalı, etkin olunmalı. Bu söylemler yanlışsa gereğini yaparsınız, gündeme gelip de bir daha onun için toplantı yapmazsınız. Bunun için toplanılmaz, bu toplanmak yanlış söylemi olduğu kişiyi büyütür, güçlendirir. Ve öyle de oldu zaten. Dediğiniz de doğru, bir sonraki maça yatırım yapmaktır. Hakemlerin insanların bu tür baskılar altında eğilmesi de karakterlerin zayıflığını gösterir. İnşallah öyle olmayacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şenol Güneş: Futbolcular haddini bilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN