Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küfür edilen değil küfür eden sahada olmasın

Giriş Tarihi: 19.11.2014
Küfür edilen değil küfür eden sahada olmasın

Teknik heyet, "Bursa maçında dinlendirsek mi" fikrini masaya yatırdı son sözü Kartal söyledi: "Küfür edilen değil küfür edenler sahada olmasın. Başkalarının hatasının cezasını Volkan çekmeyecek"

Fenerbahçe'de en çok merak edilen konu kaleci Volkan'ın Bursaspor maçında sahada olup olmayacağıydı. Bu konuya Teknik Direktör İsmail Kartal son noktayı koydu. Teknik heyet, milli maçta yaşananlar nedeniyle Volkan'ın psikolojisinin bozulduğu, moral olarak düştüğü fikrini görüşüp, "Bursa'da da küfür olabilir. 1 hafta dinlendirsek mi?" düşüncesini masaya yatırdı. Yapılan fikir alış verişi sonrası son sözü Teknik Direktör İsmail Kartal söyledi:

CEZAYI NEDEN FENERBAHÇE ÇEKSİN!
"Başkalarının yaptığı yanlışın cezasını neden Fenerbahçe ve Volkan çekiyor. Küfürü yiyen değil, küfür edenler sahada olmasın. Volkan'ı Bursaspor maçında oynatacağım. O maçta da küfür edilebilir ama ben Volkan'a güveniyorum. O maçta hata da yapsa arkasında olacağım."

FRANSA'DA VOLKAN VAKASI
TT Arena 'da milli takım kalecisi Volkan'ın protesto edilmesine benzer bir olay bundan 5 yıl önce Fransa'da yaşanmıştı. 4 Haziran 2009 günü Fransa'nın Nijerya ile yaptığı hazırlık maçı Saint Etienne'in stadı olan Stade Geoffroy- Guichard'da oynanmış, ezeli rakip olan Lyon'un futbolcuları ıslık ve küfüre maruz kalmıştı. Aralarında Benzema'nın da yer aldığı futbolcuların milli maçta tepki görmesi üzerine dönemin teknik direktörü Raymond Domenech olayı 'bir çeşit ırkçılık' olarak yorumlamıştı. Bu karşılaşma Stade Geoffroy- Guichard'da oynanan son Fransa Milli Takımı maçı oldu.

'ŞEREF' PFDK'DA

Demirören'e "Sen kimsin! Önce ay-yıldızın şerefini kurtar" diyen Aziz Yıldırım, Disiplin'e sevk edildi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, cuma günü düzenlediği basın toplantısında, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği yönetiminin 'hakem odası basma' polemiğine ilişkin yaptığı açıklamalara sert tepki göstermişti... Yıldırım, dün 'sportmenliğe aykırı açıklamalar' kapsamında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI SÜRÜYOR

Aziz Yıldırım'ın , "Gerekirse hakem odası basarım" sözleri ile fitili ateşlenen, Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'in, "Türk federasyonunun olduğu yerde kimse bir yeri basamaz. Burası dağ başı değil" eleştirisi üzerine el yakmaya başlayan polemikte son sözü alan Aziz Yıldırım, "Sen kimsin ulan! Önce ay-yıldızın şerefini kurtar" açıklaması ile gündeme oturmuştu. Aziz Yıldırım'ın, Gençlerbirliği maçının devre arasında hakem odasını bastığı için aldığı 60 gün hak mahrumiyeti cezası ise sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küfür edilen değil küfür eden sahada olmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN