Acemilik var!

Volkan Demirel'in Kazakistan maçına çıkmaması üzerine yaşanan olaylarda TFF'nin kriz yönetimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Acemilik var!
AHMET ÇAKAR

Gerek TFF gerekse Fatih Terim'in bu olay esnasında ve sonrasındaki tutumları koskocaman bir sıfırdır. Zira olay uluslararası bir rezalet haline dönüşürken, Fatih Terim olaya müdahale edememiştir. Hadi diyelim Volkan kesin kararlıydı, Fatih Terim'in müdahalesi bile yetmemiş olabilir. Ama dünyanın her medeni ülkesinde ve futbolun aşiret kurallarıyla yönetilmediği bir ülkede olayın ertesi günü TFF başkanı ve teknik direktörü bir basın toplantısı yaparlar. Olayın nedenini açıklarlar. Bu eylemi yapan futbolcunun yaptığı eylemin doğru olup olmadığını ve sürecini halka açıklarlar. Ama bu yazı önceki gün öğlen saatlerinde yazılana kadar ne TFF başkanı ne de Fatih Terim'den toplumu doyurucu bir açıklama yapılmamıştır. Bunun sebebi çok açıktır. HEP DENGE, HEP DENGE. Hiçbir kulübü karşımıza almayalım, eyyamın kralını yapalım.

ÖMER ÜRÜNDÜL


Bugün ülkemizdeki futbol şiddeti süratle tırmanıyor. TFF futbolun patronu olsa da bu konulara tek başına çözüm getirmesi mümkün değil. Futbolun içindeki tüm birimlerin ortak sağduyulu hareketleriyle şiddet azaltılabilir. Bir de devletin caydırıcı cezalarıyla...

LEVENT TÜZEMEN

Hakan Çalhanoğlu, Ömer Toprak ve Gökhan Töre üçgeninde oluşan krizi bence hem Terim hem de TFF yönetemedi. Bu sorunlar medyaya yansımadan aile içerisinde çözümlenmeliydi. Krizin yarattığı disiplinsizlik ortamında Volkan 'Nasıl olsa bana bir şey olmaz' tavrıyla TT Arena'da şövalyelik yaptı. TFF bakalım bir karar alabilecek mi? Ayrıca gazetecileri döven korumaların Milli Takım'ın mahrem bölgelerine nasıl girdiklerinin de hesabını TFF vermelidir. Çünkü Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya "Biz TFF yetkililerinden izin aldık" açıklamasını yaptı. Bu daha büyük bir suç. Çünkü akredite kartlarıyla girilen mahrem bölgeye elini kolunu sallayarak girenlere izin verilmişse TFF töhmet altında kalır.

METİN TEKİN

TFF'nin nerde dahil olduğunu açıkçası ben anlayamadım. Herhalde Volkan stattan çıktıktan sonra tehlike fark edildi ve o sırada müdahale oldu gibi görünüyor. Olayları çok bilmeden yorum yapmak zor. Milli Takım ülkenin takımıdır. Stattan, güvenlikten her şeyden tabi TFF sorumludur. Asıl TFF'nin bundan sonra alacağı kararlar çok daha fazla önem taşıyor.

GÜRCAN BİLGİÇ

TFF acemi gibi davrandı ama bu da doğal. Böyle olaylarla ilk defa karşılaşıyoruz. Orada Fatih hocanın kurallar izin vermediği halde Volkan'a git demesi sorunu yarattı. En tecrübeli isim olarak bu farkı bilmeliydi. TFF'nin yaptığı açıklama dört dörtlük ama niye bu kadar beklediler, geciktiler anlamadım.

İSKENDER GÜNEN

Bu krizin iyi yönetildiğini söyleyebilmemiz çok zor. Çünkü Türk futbolunda son yıllarda gerek oyuncular gerekse kulüpler arasında büyük bir kin ve nefret söylemleri var. Bunu taraftar boyutundan düşündüğümüzde bugün gelinen nokta hiçbir zaman sürpriz değil.

MURAT ÖZBOSTAN

Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Direktörü olarak Fatih Terim'i tam yetkiyle bu göreve getirdi. Yani bu şu demekti: "Hocam her şeyde sen tam yetkilisin. Biz senin işine karışmayız" Şimdi durum böyleyken, futbolla ilgili A'dan Z'ye her şeyden sorumlu bir isim var. Dolayısıyla TFF, Fatih Terim'in işine karışmıyor. Ama bu krizler çözülemiyorsa, o zaman Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi devreye girmeli ve gereğini yapmalı. Bu son olayda ben; TFF yönetiminin, Futbol Direktörü Fatih Terim'le bir kriz toplantısı yapmasını açıkcası beklerdim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acemilik var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN