Sinsilik yapmayın cesur olun

Çaykur Rize 'ye 'tekrar için' başvuruda bulundu, Başkanı isyan etti: "Galatasaray'a karşı büyük bir algı yönetimi yapılıyor. Sanki şampiyon olduk, bazı mihraklar nasıl yok ederiz diye uğraşıyorlar. Galatasaray'ı ötekileştirmek kötü bir yoldur. Arka planda sinsilik yapmayalım, açık ve cesur olalım!"

Giriş Tarihi: 15.5.2019
Sinsilik yapmayın cesur olun
HER ALANDA LİDERİZ
Akhisar'la oynanacak kupa finali öncesi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Stadı'nda basının karşısına çıktı. Başkan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte satırbaşları:
Son iki haftada G.Saray'a karşı çok büyük bir algı yönetimi yapılıyor, bu algı şanlı şampiyonluk yarışını kötülemek temelli. Bizim yürüyüşümüz onurlu, şerefli bir yürüyüştür.
Biz sadece sportif anlamda değil, mali olarak da UEFA kriterlerinde de lideriz. Ne mutlu bize.

GALATASARAY HİLE YAPMAZ
Sanki G.Saray şampiyon oldu, bu şampiyonluğu nasıl yok ederiz, ortadan kaldırırız diye uğraşıyorlar.
G.Saray'ı ötekileştirmeye çalışmak kötü bir yoldur, bu yoldan dönün! G.Saray hiçbir zaman hiçbir hileye başvurmaz, tenezzül etmez!
Karar verici mekanizmalara sesleniyorum, oynayacağımız maçları önceden belirlemesinler, saha dışı etmenleri saha içerisine dahil etmesinler.
VAR'da aleyhimize yapılan hatalar, lehimize yapılanlardan kat kat üstündedir.

BELGESİ OLAN KONUŞSUN
Kendi çıkarlarımız için kitleleri, camiaları birbirine düşürecek söylemlerden uzak duralım, arka planda sinsilik yapmayalım, açık olalım, cesur olalım.
Elinde herhangi bir belge, bilgi varsa Göksel Bey (Gümüşdağ) açıklasın! Bizim gönlümüz de vicdanımız da rahat! O açıklayamaz da benim aldığım duyumlar öyle basit değil.
Semih ?Özsoy'un da (F.Bahçe İkinci Başkanı) 20 yıldır şampiyonluklar için yaptığı açıklama, kendi aldıkları şampiyonlukları lekelemektir.

OLAYLARI KINIYORUM!
Sadece Fikret Orman için değil, her başkan ve yönetici ağzından çıkan her sözcüğe dikkat etmeli.
Üç takımın da şampiyonluk şansı var, Beşiktaş da şampiyon olursa tebrik ederim, yeter ki herkesin birbirine saygısı olsun.
Rize'de bir takım olaylar yaşadık. Rize halkı, Türkiye'nin en centilmen insanları. Rize başkanı insanları tahrik etti. İkinci başkanımın oğlu dayak yedi. Bu çocuğun babası Rize'ye ne katkılar sağladı, ben biliyorum. Tribündeki olayları kınıyorum.

MHKRAPOR YAZACAK TFF KARAR VERECEK
Çaykur Rizespor, Galatasaray ile oynanan maçın iptali için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuruda bulundu. MHK dosyayı inceleyecek, maçın kaderini etkileyen bir durum gördüğü takdirde olayı TFF yönetim kuruluna iletecek. Tekrar için son kararı TFF verecek.

NE OLMUŞTU?
Galatasaray korner kullanırken topun oyuna girmediği anda Marcao, Abarhoun ile girdiği mücadelede düşmüş, pozisyonu VAR'da inceleyen Serkan Çınar penaltıya hükmetmişti.

KARTAL, BURUK VE ALBAYRAK PFDK'DA
Olaylı Ç.Rize-G.Saray maçının faturası kesildi. Ç.Rize Başkanı Hasan Kartal, saldırı ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle iki farklı maddeden (44-38) tedbirli olarak, Rize teknik direktörü Okan Buruk sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 36. maddeden tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi. G.Saray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak; talimatlara aykırı hareketi nedeniyle 46, akreditasyon talimatının 7. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya gönderildi. Rize antrenörü Yılmaz Bal; 46, 7 ve 36. maddeden tedbirli olarak, Rizesporlu futbolcu Samudio'ya kurul dışı hareketi nedeniyle 43'ten tedbirli olarak PFDK'ya gitti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinsilik yapmayın cesur olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN