: Türk futbolunun bütün sorunlarını masaya yatırdık

ve yeni () yönetimi dün Riva’da üç saat süren önemli bir toplantı yaptı. Toplantıya Başkanı katılmadı ve temsilci gönderdi. TFF Başkanı , "Futbolumuzun birçok sorunu var, göreve gelmemizin en önemli sebeplerinden biri bunları çözmektir. Toplantılarımız seri olarak devam edecek. Türk futbolunun bütün sorunlarını masaya yatırdık ve komisyonlar kurduk" dedi

Giriş Tarihi: 19.6.2019
Nihat Özdemir: Türk futbolunun bütün sorunlarını masaya yatırdık

Kulüpler Birliği dün İstanbul'da toplandı. Geride kalan sezonun masaya yatırıldığı toplantıda yeni sezon için de fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı Riva'da yapıldı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüplerinin başkanları toplantıya iştirak ederken, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise gelmedi. Sarı-kırmızılı ekip adına Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Oytun Özer yer aldı.

3 saat süren zirve sonrası TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman ortak açıklama yaptı. Özdemir, "Kulüpler Birliği ile ilk toplantımızı yaptık. Futbolumuzun birçok sorunu var, göreve gelmemizin en önemli sebeplerinden biri bunları çözmektir. Ne gibi sorunlar olduğunu aramızda tartıştık. Görüşlerimiz aynıdır. Kulüpler Birliği ile toplantılarımız seri olarak devam edecek. Türk futbolunun bütün sorunlarını masaya yatırdık ve komisyonlar kurduk" dedi.

YAYINCI KURULUŞTAN FUTBOL FEDERASYONUNA MEKTUP

ÖTE yandan BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) ile borçların yapılandırılmasına yönelik çalışma için 4 başkanlı bir komisyon kuruldu. Bu komisyonda; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Y.Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil aktif rol alacak. Bu arada yayıncı kuruluş bu sezon ödeyeceği rakam (500 milyon dolar) için indirim talebinde bulundu. Başkan Özdemir, beIN Sports'un bu konuyla ilgili yolladığı mektubu başkanlara okudu. Bir dahaki toplantıya kadar komisyon, bunun üzerinde çalışacak.

ÜÇ TEMEL KONU ÜZERINDE UZLAŞILDI

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yayıncı kuruluş beIN Sports temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısında üç konuda fikir birliğine varıldı: 1- Türk futbolunun çözülmesi gereken sorunları varken kavga ortamından çıkılacak. 2- Marka değerini artırmak adına TFF ve yayıncı kuruluşla iş birliği yapılacak. 3- Bu çözümler için TFF öncülüğünde bir süreç başlatılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Özdemir: Türk futbolunun bütün sorunlarını masaya yatırdık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN