-Haziran-
1: Atletizmde Elmas Lig (Eugene, ABD)
1 Haziran-31 Temmuz: Voleybolda Kadınlar ve Erkeklerde Avrupa Ligi finalleri
1-2: Uzun Mesafe Triatlon Dünya Şampiyonası (Belfort, Fransa)
2: Moto GP İtalya
2-9: Bisiklette Criterium du Dauphine (Fransa)
5-15: Avrupa Snooker Şampiyonası (Letonya)
5-18: 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (İsrail)
6: Atletizmde Elmas Lig (Roma, İtalya)
8: Atletizmde Avrupa 10 bin Metre Kupası (Pravets, Bulgaristan)
8: Atletizmde Uluslararası Cezmi Or Yarışları (İstanbul, Türkiye)
9: Formula 1 Kanada Grand Prix'si
10-16: Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayağı (Antalya, Türkiye)
13: Atletizmde Elmas Lig (Oslo, Norveç)
14-16: Avrupa Triatlon Şampiyonası (Alanya, Türkiye)
15-30: Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası (Fransa)
16: Moto GP İspanya
16-21 Haziran: Avrupa Eskrim Şampiyonası (Zagreb, Hırvatistan)
18-23: Güreşte Ordulararası Avrupa Şampiyonası (Bar, Karadağ)
20-23: WRC İtalya Rallisi
20-26: Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Büyük Britanya)
20-30: Akdeniz Oyunları (Mersin, Türkiye)
21 Haziran-13 Temmuz: Futbolda 20 Yaş Altı Dünya Kupası (Türkiye)
21: Kadınlar 20 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Çek Cumhuriyeti)
22-23: Dünya Dayanıklılık Şampiyonası Le Mans 24 Saat Yarışı (Fransa)
24 Haziran-7 Temmuz: Wimbledon Tenis Turnuvası (Londra, İngiltere)
25-28: 17 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsviçre)
27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Basketbol Şampiyonası (Prag, Çek Cumhuriyeti)
27 Haziran-7 Temmuz: 19 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Meksika)
29 Haziran-6 Temmuz: Dünya Gençler Oryantiring Şampiyonası (Hradec Kralove, Çek Cumhuriyeti)
29 Haziran-21 Temmuz: Fransa Bisiklet Turu
29: Moto GP Hollanda
30: Atletizmde Elmas Lig (Birmingham, Büyük Britanya)
30: Formula 1 Büyük Britanya Grand Prix'si
-Temmuz-
2-7: Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası (Üsküp, Makedonya)
4: Atletizmde Elmas Lig (Lozan, İsviçre)
5-14: Kadınlar 18 Yaş altı Dünya Voleybol Şampiyonası (Tayland)
6: Atletizmde Elmas Lig (Paris, Fransa)
6-17 Temmuz: 27. Üniversiteler Yaz Oyunları (Universiade) (Kazan, Rusya)
7: Formula 1 Almanya Grand Prix'si
7-14: Dünya Oryantiring Şampiyonası (Vuokatti, Finlandiya)
7-28: CONCACAF Gold Cup (ABD)
10: Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası (Donetsk, Ukrayna)
10-13: Dünya Triatlon Cross Şampiyonası (Lahey, Hollanda)
10-28: Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası (İsveç)
11-14: Avrupa 23 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası (Tempere, Finlandiya)
11-17: Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası (Drzonjow, Polonya)
14-22: Dünya 21 Yaş altı Snooker Şampiyonası (Wuxi, Çin)
14-28: Dünya Gençler Hentbol Şampiyonası (Bosna Hersek)
15: Moto GP Almanya
15-21: Dünya Tekvando Şampiyonası (Puebla, Meksika)
15-21: Okçuluk Dünya Kupası 3. Ayağı (Medellin, Kolombiya)
16-21: Voleybolda Dünya Ligi Finalleri
18-28 Temmuz: Basketbolda 19 Yaş Altı Kadınlar Dünya Şampiyonası (Litvanya)
19: Atletizmde Elmas Lig (Monaco)
19 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Yüzme Şampiyonası (Barcelona, İspanya)
20-21: Judo Grand Slam (Moskova, Rusya)
20 Temmuz-1 Ağustos: 19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası (Litvanya)
20-28: Avrupa Takım Satranç Şampiyonası (Dresden, Almanya)
21: Formula 1'de sezonun 10. Ayak yarışı
21: Moto GP ABD
21 Temmuz-4 Ağustos: Atıcılıkta 25, 50, 300 m Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)
22 Temmuz-4 Ağustos: Satrançta Kadınlar Bireysel Avrupa Şampiyonası (Belgrad, Sırbistan)
25 Temmuz-4 Ağustos: Dünya Oyunları (Cali, Kolombiya)
25-30: Dünya Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası (Budapeşte, Macaristan)
26: Atletizmde Elmas Lig (Londra, Büyük Britanya)
26 Temmuz-4 Ağustos: Defolimpik Oyunları (Sofya, Bulgaristan)
28 Temmuz-8 Ağustos: Atıcılıkta Shotgun, Hareketli Hedef Avrupa Şampiyonası (Osijek, Hırvatistan)
28: Formula 1 Macaristan Grand Prix'si