Türkiye'nin en iyi haber sitesi

56 milyon TL'lik anlaşma

Giriş Tarihi: 30.4.2013

2020 Olimpiyatları'na şampiyonlar yetiştirmek için Turkcell 28 Milyon lira bağışladı. Devlet de aynı düzeyde katkı yaptı

2020 Olimpiyatları'na aday olan İstanbul için dün çok önemli iki imza atıldı. İletişim dünyasının önde gelen kuruluşu Turkcell'in Çırağan Sarayı'nda düzenlediği törene, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Atletizm Federasyon Başkanı Mehmet Terzi, Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan ve Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv katıldı. Bakan Kılıç, "Bugün tarihi bir gün" diyerek başladığı konuşmasında, "Projeye 28 milyon TL'lik destek, Turkcell gibi büyük bir markaya yakışırdı. Sporun devlet eliyle yapılmayacağını hep söyledik, sporu devlet dizayn etmemeli, özel sektör elini taşın altına soksun dedik. Turkcell ile birlikte bunun devamı gelecektir. Yakında başka firmalarla anlaşmalar yapacağız" diye konuştu.

Anlaşma neler getiriyor ?
Turkcell, yüzme ve atletizmin gelişmesi için iki federasyonun finansman ihtiyaçlarını karşılayacak.
28 milyon TL'nin 14 milyonu Yüzme Federasyonu'na, 14 milyonu da Atletizm Federasyonu'na verilecek.
Spor Genel Müdürlüğü de bu desteğe bir misli daha katkıda bulunacak.

Bowman: Heyecanlıyım
Toplantıya
katılan ünlü yüzme antrenörü Bob Bowman, "Böyle bir projede yer almak heyecan verici. Türkiye büyük potansiyele sahip ve iş dünyasının desteğini bu potansiyeli ortaya çıkarmak için kullanılması çok güzel" dedi.

Tarihi bir anlaşma
Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan anlaşma için, "İlk defa devlet ve özel sektör büyük bir proje için bir araya geliyor" derken Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi de, "Bu anlaşma atletizmde milattır" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
56 milyon TL'lik anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN