Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ebedi şampiyon Ali Gürbüz

Kırkpınar'da İsmail Balaban'ı yenen Ali Gürbüz, üst üste 3. kez şampiyon olarak altın kemerin ebedi sahibi oldu

Giriş Tarihi: 8.7.2013
652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde zafer son iki yıldır başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz'ün oldu. Finalde rakibi İsmail Balaban'ı yenen Gürbüz, üst üste 3. kez şampiyon olarak altın kemerin ebedi sahibi oldu. Şampiyonluğunu 1.5 yaşında kaybettiği babası Recep Gürbüz'e adayan Ali Gürbüz, "Babam 1988 yılında başpehlivan olmuştu ama alamadığı altın kemeri ben Antalya'ya götürüyorum. Mezarında rahat uyu baba, emanetini getiriyorum" dedi. Ali Gürbüz'ün acıklı bir hikayesi var... 1988'de Kırkpınar'da başpehlivan olan babası Recep Gürbüz, bundan bir yıl sonra, Ali 1.5 yaşındayken kanserden hayatını kaybetmiş. Ayrıca Ali Gürbüz'ün dedesi Mehmet Öztürk de 1981'de Kırkpınar'da üçüncü olmuş.

Servet kazandı
Ali Gürbüz, Başpehlivanlık ödülü olarak 30 bin 250 TL'nin sahibi oldu. Altın kemeri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takarken, finali Spor Bakanı Suat Kılıç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da izledi.

807 bin TL'yi verdi Kırkpınar Ağası oldu
652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Ağalığı'nı 807 bin lira bedelle Antalyalı eczacı Süleyman Mecek kazandı. İhaleye, son 5 yılın güreş ağası Seyfettin Selim, Derya Gürerk, Yusuf Yoldaş, Süleyman Mecek ve Mehmet Cankar katıldı. İhale 200 bin liradan açıldı. Açık artırmada 807 bin lirayı veren Mecek Kırkpınar'ın yeni Ağası oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ebedi şampiyon Ali Gürbüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN