Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümet desteği önemli

Giriş Tarihi: 7.11.2013

Tiger Woods, Türkiye'de golf sporunun gelişmesindeki en önemli sebebinin hükümet desteği olduğunu söyledi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla organize edilen Turkish Airlines Open Golf Turnuvası bugün başlıyor. Turnuvanın başlangıç vuruşunu Boğaziçi Köprüsü'nde yapan Woods, dün düzenlenen basın toplantısında daha önce karayollarında ve havalimanlarında atış yaptığını ama bir köprüde bunu ilk kez yaptığını söyledi. Woods, "En zoru 12 saat uçak yolculuğundan sonra bir ayağı işleyen trafikte atış yapmaktı. Her top beni çok heyecanlandırdı. Bir atışım yaklaşık 50 metre gitti. Bu da hiç fena değildi" diye konuştu.

ÇİN VE İSVEÇ'TE DE ATAKTA
Türkiye'de golf sporunun gelişmesinin en önemli sebebinin hükümetin verdiği destek olduğunu kaydeden Tiger Woods, Çin'de de hükümet desteğiyle bu ülkede golf spor dalının revaça geçtiğini belirtti. Yine İsveç'te de hükümetin golf sporuna destek verdiğini ve bu ülkede de sporun yaygınlaştığının altını çizen Woods, ülkelerde golf sporunun gelişmesi ve ilerleyebilesinin ancak hükümetlerin desteğiyle olabileceğini ifade etti.

BAKAN ÖMER ÇELİK'TEN MÜJDE
Toplantıda bir müjde veren Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de, yeni golf sahalarını sadece Belek'e değil, iç Ege, GAP bölgesi ve Kapadokya'ya golf sahaları yapmayı planladıklarını açıkladı. Bu turnuvanın Türkiye'de de gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu kaydeden Ömer Çelik, "Golfe ilginin artması bizi de memnun ediyor. Dünya'nın önde gelen golfçülerini Belek'te buluşturan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye bölgesinde büyüyen bir yıldız, herkesin ilgisini çeken organizasyonlara ev sahipliği yapan bir merkez haline geldi" dedi.

A HABER'DE SAAT BAŞI GOLF
PGA European Tour'un final serisinin 3. ayağı olan ve Türk Hava Yolları (THY) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen turnuva bugün Maxx Royal Otel'in sahasında başlayacak. 78 profesyonel golfcünün mücadele edeceği turnuvanın heyecanı ahaber'den ekranlara gelecek. Bugün ilk yayın 12.15'te başlayacak. 13:10, 14:15 ve 15:05'teki yayınlarla sürecek.

DÜNYA KONUŞTU
Tiger Woods'un Asya'dan Avrupa'ya yaptığı vuruş dünya basınında büyük yankı uyandırdı: Telegraph : "Tiger suyla olan sorununu, Asya'dan Avrupa'ya vuruş yapan ilk golfçü olarak çözdü." USA Today: "Woods'un tarihi vuruşu, İstanbullular için sıkıntı yaratsa da büyük bir etkinlikti." New York Post : "Woods'un mirası kıtaları birleştirmişti, şimdi de oyunu."

TİGER ŞAŞTI!
Ünlü golfçü dün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlut Çavuşoğlu ile bir gösteri maçı yaptı. Çavuşoğlu, "Woods, tüm dünyada kriz varken, 10 yılda Türkiye ekonomisinin nasıl geliştiğini sordu. Kendisine ekonomik politikalarımızı, enflasyon ve faizlerin nasıl indiğini, yolsuzlukla nasıl mücadele ettiğimizi, ihracatı nasıl attırdığımızı anlattım" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümet desteği önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN