Türkiye beni sevindiriyor

Giriş Tarihi: 15.11.2013

Ünlü golfçü Tiger Woods, bir oyuncu olarak belli ülkelerin gelişimi ve golfe dahil oluşunun kendisini mutlu ettiğini, Türkiye'nin de onlardan biri olduğunu söyledi

Turkish Airlines Open 2013'te üçüncü olan ünlü golfçü Tiger Woods, Türkiye'de yaşadıklarının kendisini çok memnun ettiğini belirtti. Turnuva öncesinde Boğaziçi Köprüsü'nde yaptığı ilk vuruşta çok heyecanlandığını belirten Woods, "Hayatımda ilk kez köprüde bir atış gerçekleştirdim. Bugüne kadar birçok etkinliğe katıldım ancak İstanbul'daki deneyim benim için çok farklı oldu. İki kıta arasında vuruş yapmak beni çok heyecanlandırdı" dedi. Geçen sene de Türkiye'den çok güzel duygularla ayrıldığını dile getiren Woods, bu seneki formatın geçen seneden farklı olduğunu, Avrupa turu içindeki en büyük etkinliklerden biri haline geldiğini kaydetti. Organizasyonda her şeyin çok iyi olduğunu belirten Woods, golfte dünyanın önemli değeri olma adına devlet desteğinin önemli unsurlar arasında yer aldığını, Türkiye'de de şu an devlet desteğinin görüldüğünü belirtti.

NBA'de oynayabilirdim
Antalya'ya bu seneki gelişininin kendisini heyecanlandırdığını dile getiren Woods, şöyle devam etti: "Bir oyuncu olarak belli ülkelerin gelişimi ve golfe dahil oluşu beni mutlu ediyor. Türkiye de onlardan biri. Buna benzer bir gelişim Çin'de de yaşanıyor ve bunun ülkede nasıl bir etki yarattığını hepimiz biliyoruz." Her yarışmada oyunu kazanmayı amaçladığını vurgulayan Woods, odaklanma ve konsantre olmanın kendisi için sorun olmadığını bildirdi. Woods, çocukluk yıllarında beyzbol oynadığını ve pist koşusu yaptığını kaydederek, "Golfçü olmasaydım NBA'de basketbol oynamak harika olabilirdi" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye beni sevindiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN