Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuzda kupa kavgası

Giriş Tarihi: 27.12.2013

Yüzme Şampiyonası'nda birinci G.Saray ve ikinci F.Bahçe'de bazı isimlerin dopingli çıkması sonrası iki kulüp de, "Kupa bizde " diye açıklama yaptı

Ezeli rakipler şimdi de havuzda birbirine girdi. Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon olan G.Saray'ı ikinci olarak Fenerbahçe takip etmişti. Ancak dün çıkan haberler ortalığı karıştırdı. Önce Galatasaraylı bir sporcusunun dopingli çıktığı için şampiyonluk kupasının Fenerbahçe'ye verildiği öne sürüldü. Fenerbahçe Yüzme Şubesi Kaptanı Serkan Tutgun, "Karşı takımdan bir sporcunun yüksek düzeyde dopingli çıktığı ortaya çıktı. Yapılan genel puanlamada Büyükler Bayan ve Erkekler ile genel toplamda Türkiye Şampiyonu olarak Fenerbahçe tayin edilmiştir" dedi. Ardından Galatasaray, 'Kupa Bizde' başlığıyla bir açıklama yaparak "Dopingli çıkan sporcunun kulüple ilişiğinin kesildiğini belirtip, Aynı şekilde dopingli çıkan Fenerbahçeli sporcunun da puanları silinince sıralamamız değişmiştir." "

KUPA DEVREDİLMEDİ"
"Haberde yer alan 'Sarılacivertli ekip, böylece erkekler, bayanlar ve toplamda olmak üzere 3 kategoride birden şampiyonluk kupasının sahibi oldu' iddiasının ve Fenerbahçe yöneticilerinin 'Şampiyonluk Kupası Fenerbahçe'ye devredildi' açıklamalarının gerçekle ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

EZELİ REKABETİN SUYU ÇIKTI
Temmuz'un başında yapılan Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda Galatasaray takım halinde şampiyon olmuştu. Çıkan doping iddiaları üzerine ezeli rakipler 6 ay sonra 'havuzda şampiyonluk problemini' çözmek için kıyasıya tartışmaya girişti!..

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuzda kupa kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN