Doktor ''Kızın öldü'' deyince baba böyle fenalaştı

Doktor ''Kızın öldü'' deyince baba böyle fenalaştı
17.09.2015 | 15:40

Karaman'da tarlada damlama su sistemine ait hortumu toplamak için makaraya saran babası Refik Ekinci'ye yardım eden 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, kopan hortumun boynuna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Yolda duran kalbi, hastanede yapılan müdahaleyle yeniden çalıştırılan Tuba Nur, Konya'ya sevk edildi. Doktorlar duran kalbini çalışmak istedikleri sırada acil serviste görevli başka bir kadın doktor, baba Ekinci'ye "Kurtaramayacağız. Kaybettik. Burada geldiğinde de ölüydü"demesi üzerine baba fenalaştı.


Olay, bugün saat 11.00 sıralarında merkeze bağlı Kılbasan Köyü'nde meydana geldi. Refik Ekinci, kızı Tuba Nur Ekinci ile birlikte mısır tarlasındaki damlama su sistemine ait boruları, toplamak için traktörün arkasına bağladığı sistemle makaraya sarmaya başladı. Bu sırada belirlenemeyen nedenle kopan hortum, babasına yardım eden Tuba Nur'un, boynunu isabet etti. Yere yığılan ve ağır yaralanan Tuba Nur, babası Refik Ekinci tarafından traktörle Karaman'a hastaneye getirilmek için yola çıkarıldı. Yolda, çağrılan 112 Acil Servise ait ambulansa teslim edilen Tuba Nur Ekinci'nin kalbinin durduğu belirlendi. Ambulansla Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tuba Nur Ekinci, tedavi altına alındı. Bu sırada acil serviste görevli doktor E.Ö., acil servisin kapısında bekleyen baba Refik Ekinci'nin kızının durumunu sorması üzerine "Kurtaramayacağız. Kaybettik. Boynu kırık gibi görünüyor."dedi. Bu haberi alan baba Ekinci, yere yığıldı. Güvenlik görevlileri Refik Ekinci'yi sakinleştirmeye çalıştı. Kızının öldüğüne inanmayan Ekinci, kızının baygın halde hastaneye geldiğini söyledi. Doktor E.Ö. "Amcam elimizden geleni yapıyoruz ama olmaz zor. Keşke. Zaten ölü olarak geldi. Baygın değil o ölü. Ne diyeyim"dedi. Baba Refik Ekinci, sakinleştirilmek için hastane dışına alındı.

Bu sırada yapılan müdahale sonrası Tuba Nur'un, duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Tuba Nur, ambulansla Konya'ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Tuba Nur'un, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

(Görüntü Dökümü

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN