Maktül ve şüpheli yemek yerken kameraya takıldı

Maktül ve şüpheli yemek yerken kameraya takıldı
23.09.2015 | 16:40

Kadıköy’de bir otel odasına cinayete kurban giden Ercan İlhan cinayetine ilişkin olayı azmettirdiği ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı. Emniyette sorgusu tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre; olay Hasanpaşa Mahallesi'nde Kurbağalıdere Caddesi üzerindeki faaliyet gösteren bir pansiyonda 20 Eylülde meydana geldi. 32 yaşındaki Ercan İlhan otel odasıda bir gün sonra yarı çıplak vaziyette bulunmuştu. İhbarın ardından olay yerine gelerek inceleme başlatan polis, İlhan'ın bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, aynı pansiyona giren iki kişinin yakalanması için soruşturma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, soruşturmanın ardından
İlhan'la birlikte pansiyona gelen kişilerin Süleyman A.(34) ve Türkan A.(28), olduğu tespit etti.
İddiaya göre, evli olan iki kişinin, ellerinde kesik olduğu ve pansiyondan ayrıldıktan sonra bir hastaneye gittikleri tespit edildi. Şüphelilerin Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda görüldükleri belirleyen ekipler her iki şüpheliyi Mardin'e gitmek üzere yola çıktıklarını tespit etti. Hareket halindeki aracı Çorum'da durduran ekipler Süleyman A. ve Türkan A'yı gözaltına alarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirdi. Şüpheliler emniyette yapılan sorgularında cinayeti itiraf ederken Süleyman A'nın "Ercan karıma sarkıntılık yaptı. Telefonla eşimi arayıp taciz ediyordu" iddiasında bulundu.
Ancak elde edilen güvenlik kameralarındadn yola çıkan polis, Türkan A. ve öldürülen Ercan İlhan'ın el ele dolaştığını ortaya koydu. Türkan A. sorgusunda çelişkili bilgiler verirken polis soruşturmayı derinleştirerek Ercan İlhan'ın oğlunun ifadesini aldı. Polise ifade veren Ercan İlhan'ın oğlu, "Babam, 3 ay önce, aşiretin önde gelenlerinden birinin 16 yaşındaki kızını kaçırdı. S.Ö.'nün babası kızının zorla alıkoyulduğunu söyledi. Büyükler araya girince kızı ailesine teslim etti. Sonra da İstanbul'a kaçtı" şeklinde ifade verdi.
Cinayet Bürosu ekipleri yaşanan cinayetin intikam için alındığı üzerinde yoğunlaşırken Süleyman A. ile Türkan A.'nın cinayeti işlemek üzere, S.Ö.'nün babası tarafından tutulduğu iddia edildi.
Yetkililer Cemal Ö.'den para alan ikili, Ercan İlhan'a ulaşmak için plan yaparak. Türkan A., sosyal medya üzerinden İlhan'la iletişim kurdu. Kendisini bekar olarak tanıtan kadın, bir kaç görüşmeden sonra, "Senden çok hoşlandım, benim de senin gibi birine ihtiyacım var" dedi. Ercan İlhan, kadının söylediklerine inanarak Türkan A.'yı İstanbul'a davet etti. Beraber geldiği "kocasını" arkadaşı olarak tanıtan Türkan A.'nın cinayetin bir numaralı cinayet zanlısı olduğu tespit edildi.
Cemal Ö. ise ifadesinde, " Kızımı, zorla alıkoydu, psikolojisini bozdu. Ben onlarla konuştum ama ben öldürün demedim" dedi.
Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN