Şişli ve Zeytinburnu'nda 13 araç kundaklandı

Şişli ve Zeytinburnu'nda 13 araç kundaklandı

27.12.2015 | 10:06

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Şişli ve Zeytinburnu’nda park halinde bulunan 13 otomobil kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Otomobillerde maddi hasar meydana geldi.

Şişli, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Spor Sokak üzerinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti. Gece saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler sokak üzerinde park halinde bulunan otomobillere molotof kokteyli attı. Molotof kokteyli atılan araçlar yanmaya başladı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri yanan otomobilleri söndürerek soğutma çalışması yaptı. Meydana gelenolayda 5 otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Otomobillerin kundaklanmasının ardından alev alev yanması ise vatandaşların cep telefonları tarafından görüntülendi. Alevlerin otomobilleri sardığı cep telefonu kameralarına yansıdı. Otomobilinde maddi hasar meydana gelen Veysel İlhan,'' Yanıyor diye bağırdılar. Aşağıya indik. İndiğimizde araç bu haldeydi. Benim arabada çok bir şey yok. Allah can sağlığı versin. Benim arabamla birlikte beş araç. Burada çok sık oluyor bu tarz olaylar. Hangi birini söyleyelim'' ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNU'NDA OTOMOBİLLERİN KUNDAKLANMASI AMATÖR KAMERA TARAFINDAN SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ

Zeytinburnu, Gökalp Mahallesi, 39/1 Sokak üzerinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti. Gece saat 02.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler sokak üzerinde park halinde bulunan otomobillere molotof kokteyli attı. Molotof kokteyli atılan araçlar yanmaya başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri yanan otomobilleri söndürerek soğutma çalışması yaptı. Meydana gelen olayda 8 otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Şüpheli şahısların sokak üzerindeki otomobilleri kundaklama anı ise bir vatandaşın cep telefonu tarafından saniye saniye kaydedildi. Şüpheli şahısların otomobilleri ateşe vererek olay yerinden kaçarak uzaklaştıkları görüldü.
Patlama sesi duyarak dışarı çıktığını ifade eden mahalle sakini,'' Bir patlama sesi duydum. Cama çıktım, araçların yandığını gördüm. Sokak üzerinde bir araç vardı. Aradan kaçtığını gördüm. 3 kişi olduklarını gördüm. Toplam sekiz araç yandı. Böyle bir durum mahallemizde daha önce yaşanmamıştı. Yaralanan yok. Allahtan itfaiye zamanında geldi'' diye konuştu.
Polis ekipleri, Şişli ve Zeytinburnu'nda meydana gelen kundaklama olayları ile ilgili soruşturma başlattı.
SON DAKİKA