Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslan kardeşlere sahtecilik davası

Gazinocular Kralı 'a imzalattırılan ve 3 çocuğunun mirastan feragat ettiği sözleşmeye ilişkin iddianame sonuçlandı. 4 kardeşin ve bir noterin de dahil olduğu 8 kişi için hapis isteniyor

Giriş Tarihi: 19.1.2011
Gazinocular Kralı olarak tanınan 'ın mirasıyla ilgili biri şikâyetçi 5 kardeş, ilk kez hâkim önünde karşı karşıya gelecek. Kardeşlerden 'ın şikâyeti üzerine açılan davada, bir noter ve noter kâtibinin de aralarında bulunduğu 8 şüphelinin, "resmi belgede sahtecilik" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından cezalandırılması isteniyor. Fahrettin Aslan'ın mirasıyla ilgili noter işlemlerinin yapıldığı tarihte, resmi evrakta sahtecilik yapıldığı öne sürülüyor.

NOTERİN DAVASI BİRLEŞTİRİLDİ

Maksim Gazinosu'nun sahibi Fahrettin Aslan, 6 yıl önce hayatını kaybetti. Aslan'ın vefatından bir ay sonra mahkeme tarafından yapılan ve 24 pay olarak belirlenen mirasın 6 payı eşi Zeynep Arzu Aslan'a, 3 payı büyük oğlu Selçuk Aslan'a, 3 payı da kızı Esin Aslan'a verilirken, 12 pay da küçük oğlu Mehmet Aslan'ın oldu. Feragat sözleşmesi imzalayan kardeşler Sacit ve Esra Aslan ile Atilla Aslan ise mirastan pay alamadı. Miras paylaşımının ardından kardeşlerden Esin Aslan, mirastan feragat sözleşmesi imzalayan kardeşleri hakkında savcılığa ihbarda bulundu. Sözleşmede usulsüzlük yapıldığını öne süren Aslan'ın şikâyeti üzerine savcılığın başlattığı soruşturma bir süne önce tamamlandı. Dört kardeşin yanı sıra bir noter katibi ile iki tanığa da dava açıldı. Bir ay önce ise mirastan feragat sözleşmesinin yapıldığı Beyoğlu 9. Noteri H.K. aleyhinde dava açıldı ve bu dava da söz konusu dosyayla birleştirildi.

ÖLÜM DÖŞEĞİNDE İMZA...
İddiaya göre Fahrettin Aslan'a ölüm döşeğinde bazı çocuklarının mirastan feragat etmesi için sözleşme imzalatıldı. Ancak Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu, 24 Aralık 2007 tarihli raporunda babanın noter işlemlerinin yapıldığı tarihte fiil ehliyetine haiz olmadığı yönünde rapor verdi. Noter işlemlerinin doktor raporuyla yapılması gerektiği halde babaya hasta yatağında imza attırılmıştı. Oyuncu Mehmet Aslan'ın 15, Sacit, Atilla ve Esra Aslan'ın 5 yıla kadar hapsi isteniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslan kardeşlere sahtecilik davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN