Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikirtepe'de gökdelene 80 metre sınırı

Kentin siluetini korumak amacıyla Fikirtepe'deki inşaatlara da 80 metre yükseklik sınırı konuldu. Kat yüksekliği de 4 metreyi aşamayacak

Giriş Tarihi: 16.1.2012 ABONE OL
İstanbul'un siluetini bozan gökdelenlerin yükselmesini engellemek amacıyla yüksek yapılan düzenlemeler kapsamında Fikirtepe'deki inşaatlara yükseklik sınırı konuldu. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, özel imar hakkı tanınan Fİkirtepe'de yapılacak binalarda 80 metre yükseklik sınırı getirilmesini kararlaştırdı.

YENİ BİR KARARLA
Avrupa Yakası'nda yükselen binaların kentin görünümünü olumsuz etkilediği yönündeki tartışmalar devam ederken, Anadolu yakasında devam eden projelerin Boğaz'ın siluetinde görünmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Meclisi yeni bir karar aldı. Acıbadem ve Fenerbahçe'de yükselen iki projenin yüksekliğinin Üsküdar ve Kadıköy sırtlarını geçmesiyle Fikirtepe'de yüksek imar hakkı verilen binaların yüksekliğini sınırlandırdı.

İTİRAZ EDİLMİŞTİ
Fİkirtepe'deki yol ve donatı alanlarının emsal artışlarının düzenlenmesiyle ilgili yapılan itirazı değerlendiren İBB İmar ve Bayındırlık Komisyonu, kat yüksekliğinin 4 metre, bina yüksekliğinin de 80 metre ile sınırlandırılmasına karar verdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fikirtepe'de gökdelene 80 metre sınırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA