Giriş Tarihi: 4.5.2012 15:46 Güncelleme Tarihi: 4.5.2012 15:52

'un ilçesinde evinin önünde edilerek ağır yaralan , Samsun'a sevk edildi.

Dün akşam üzeri evinin önünde edilen Kızılırmak Lisesi Beden Eğitimi i Suat Salim Güner, elmacık kemiği ve burnundaki kırıklar nedeniyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Plastik Cerrahi Servisi'ne sevk edildi. Darp edilen öğretmeni hastanede ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora yaptığı açıklamada, "Emniyete gerekli bilgiler verildi. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Tedavi altına alınan öğretmenin yüz ve çene kemiklerinde çokça kırık var. Doktorumuzun önerileri üzerine ileri tetkik ve tedavisi için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü'ne sevk edildi" dedi.

Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Mahmut Şimşek de, "Yüz kemiklerinde çok sayıda kırığı var. Üstçene, burun, yüz kemiği ve elmacık kemiğinde kırıkları var. İlk yapılan muayenesinde beyin cerrahisi ve ortopedik herhangi bir problemi saptanmadı. Plastik cerrahi ile ilgili problemleri olduğu için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Plastik Cerrahi Servisi'ne sevk edildi" diye konuştu.

ÖĞRENCİ YAKINLARI DARP ETTİ
Öte yandan, beden eğitimi öğretmeni Suat Salim Güner hakkında, "Astım rahatsızlığından dolayı beden eğitimi dersinden muaftır" şeklinde raporu olduğu ileri sürülen 11. sınıf öğrencisi G. H.Y.'yi zorla beden eğitimi dersine soktuğu, bunun üzerine okula gelen öğrencinin annesine de saldırdığı iddiasıyla öğrencinin ailesi savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Öğretmen suçlamaları kabul etmezken, savcılık olayla ilgili tahkikat başlatmıştı.

Bu olayın ardından öğrenci G.H.Y.'nin erkek kardeşi C.K. ve arkadaşı Ramazan B. (35), İshaklı Mahallesi Gençlik Serdar Sokak'ta karşılaştıkları öğretmene "Suat Salim öğretmen sen misin?" diye sordu. Öğretmen de "Evet, benim" dedikten sonra C.K. ve Ramazan B. (35), öğretmeni darp etti.

Öğretmen Suat Salim Güner'in darp zanlıları, polis tarafından gözaltına alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsun'da öğretmene dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN