Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013'ün ilk bebekleri

Türkiye'nin birçok yerinde, yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler, ailelerini sevince boğdu.

Giriş Tarihi: 1.1.2013 10:47 Güncelleme Tarihi: 1.1.2013 11:09
İSTANBUL'DA YILIN İLK BEBEĞİNE VALİ MUTLU'DAN TAM ALTIN

İstanbul'da yeni yılın ilk bebeğine, Vali Hüseyin Avni Mutlu tam altın taktı.

İstanbul'da 2013 yılının ilk bebeği, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 00.05 sıralarında dünyaya geldi. Kader-Fatih Aslan çiftinin ilk bebekleri olarak dünyaya gelen 3 kilo 760 gram ağırlığındaki bebeğe Furkan ismi verildi. Bebeği ilk kucaklayan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Furkan bebeğe tam altın taktı. Baba Fatih Aslan'ı tebrik eden Vali Mutlu, çifte bir çocuk ile kalmamaları tavsiyesinde bulundu.

ANKARA

Ankara'da yeni yılın ilk bebeği, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.

Munise ve Orhan Bulut çiftinin, 2 kilo 907 gram olarak dünyaya gelen bebeğine 'Muhammed Ali' ismi verildi. Bebeğin, çiftin üçüncü çocuğu olduğu kaydedildi. Anne Munise Bulut, "Çok mutluyuz. Büyük kızımın da bugün doğum günü iki mutluluğu birden yaşıyoruz" dedi.

Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Salim Erkaya, bebeğin sağlık durumuna ilişkin, "2012'nin ilk bebeği doğdu. Bebeği sağlık durumu gayet iyi. 2 kilo 907 gram ağırlığında doğdu. Ailemizin üçüncü çocukları. Daha öncesinden de 2 tane kızları var" ifadesini kullandı. Hastane yetkilileri tarafından yeni yılın ilk bebeğine bir küçük altın takıldı.

BAKAN ŞAHİN, DENİZLİ'DE YENİ YILIN İLK BEBEĞİNE ALTIN TAKTI
DENİZLİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Denizli Devlet Hastanesi'nde dünyaya gelen yılın ilk bebeğine altın taktı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bir takım ziyaretler için Denizli'ye geldi. 2013'e girildiği anlarda Denizli Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Bakan Şahin'e Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri ve çok sayıda protokol üyesi eşlik etti. Bakan Şahin, Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliğini'ni ziyaret etti. Burada yeni yılın ilk bebeğinin doğduğunu öğrenen Bakan Şahin, ailenin yanına gitti. Mehmet-Ümran Oranca çiftinin ikinci çocukları olan ve 2 kilo 500 gram olarak dünyaya gelen Elif Ecem Oranca'yı kucağına alan Bakan Şahin, bir süre bebeği sevdi.

Bebeği annesine benzeten Şahin, tüm milletvekillerini de çağırarak bebeği görmelerini istedi. Bebeği kucağına alan ve seven Bakan Şahin, daha sonra bebeği annesinin kucağına verdi. Anne Ümran Oranca ve yeni yılın ilk bebeği olan Elif Ecem ile fotoğraf çekilen Şahin, bebeğe altın takmayı da ihmal etmedi. Anne Ümran Oranca, Bakan Şahin'in ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Bakan Fatma Şahin'e teşekkür etti. Baba Mehmet Oranca ile bir süre sohbet ederek ne iş yaptığını soran Şahin, bebeğin aileye uğur getirmesini diledi. Bakan Şahin daha sonra hastaneden ayrılarak kaldığı otele geçti.

BURSA

Bursa'da, yeni yılın ilk dakikalarında Zübeyde Hanım Doğumevi'nde dünyaya gelen iki bebeğe babaları isim verdi.

Bursa'da saatler 00.01'i gösterdiği sırada iki bebek dünyaya gözlerini açtı. Doğumdan çıkarak babalarının yanlarına getirilen bebeklere yine babaları isim verdi. Yeni yılın ilk bebeklerini, AK Parti Bursa Milletvekilleri Tülin Erkan Kara ve AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da yalnız bırakmadı. Milletvekilleri, Zübeyde Hanım Doğumevi'nde ziyaret ettikleri bebekleri çeyrek altınla ödüllendirdi. 3. çocuğunu eline alarak seven Ahmet Çam, bebeklerine 'Eymen' ismini koydu. 2013 yılının en mutlu insanı olduğunu vurgulayan Çam, bebeğini sağlıklı görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

4. kez baba olmanın mutluluğunu yaşayan Azat Kahraman, çocuğunu kucağına alır almaz dualar okumaya başladı. Azat Kahraman, 2013 yılının ilk bebeğine Mekselina ismini koydu. Kızına, "cennete düşen ilk yağmur damlası" anlamına gelen Mekselina adını koyduğunu söyleyen Kahraman, eşi Şenay Kahraman ile 4. çocuk sahibi olduklarını ifade ederek bebeklerinin özel olduğunu söyledi ve bahtının açık olmasını diledi.

TRABZON

Trabzon'da 2013 yılının ilk bebekleri kız olarak dünyaya gelirken, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık bebeklere altın kart taktı.

Trabzon Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğum Servisi'nde ilk olarak Murat Durmuşoğlu, Zehra Durrmuşoğlu çiftinin Aybüke adı verilen bebeklerini ziyaret eden Vali Kızılcık, daha sonra yine yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Yavuz ve Emine Kara'nıın Tuğçe ismini verdiği bebeği ziyaret ederek altın kart taktı.

ERZURUM

Erzurum'da yeni yılın ilk bebeği, 'Muhammet Umut' oldu. Muhammet Umut Bebek'in annesi Jale Güngörmez, bir kız çocuğu olduğunu bugünde bir erkek çocuk sahibi olduğunu belirterek yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk getirmesini istedi.

Erzurum Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesinde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Muhammet Umut Güngörmez, hastane çalışanlarının ilgi odağı oldu.

Anne Jale Güngörmez, 2 kilogram 558 gram olarak dünyaya gelen ve 'Muhammet Umut' adını verdikleri oğullarının ikinci çocukları olduğunu belirterek, 2013 yılının ilk dakikalarında dünyaya gelen oğluyla büyük bir sevinç yaşadıklarını söyledi. Hemşirelerin getirdiği bebeği kucağına alarak seven anne Güngörmez, yeni yılın ilk bebeği olan oğluna sarılarak büyük bir mutluluk yaşadı.

Erzurum Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi'nde gördüğü ilgi ve hizmetten son derece memnun olduğunu belirten anne Jale Göngörmez, yeni yılın herkese sağlık mutluluk ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa'da 2013 yılının ilk bebeği "Berat" oldu.

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen "Berat", hastane çalışanlarının ve basın mensuplarının ilgi odağı oldu. Yıldız ve Mustafa Demirtek çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen "Berat" bebek, normal doğumla hayata 'merhaba' dedi. Hemşirelerin getirdiği bebeği kucağına alan baba Mustafa Demirtek sevincini gizleyemedi. Baba Demirtek, "Berat bizim üçüncü çocuğumuz. yeni yılın ilk dakikalarında doğdu. çok mutluyuz Allah çocuğu olmayan çiftlere de çocuk nasip etsin" dedi. Hemşireler "Berat" bebeğin normal doğum ile dünyaya geldiğini ve boyunun 50 cm, kilosunun ise 3 kilo 100 gram olduğunu ve hiçbir sağlık probleminin bulunmadığını söyledi.

SAMSUN

Samsun'da yeni yılın ilk bebeği saat 00.02'de Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde dünyaya gelirken, başhekim bebeğe altın taktı.

Samsun'un Asarcık ilçesinin Acı köyünün Değirmenci Mahallesi'nde ikamet eden Pembe Kılavuz (26), doğum sancısı tutunca Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı. Pembe Kılavuz, saat 00.02'de normal doğumla 3 kilo 610 gram ağırlığında, 50 santim boyunda kız çocuğu dünyaya getirdi. İnşaat ustası baba Hasan Kılavuz (30) ise köyde olduğu için bebeğini göremedi.

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Keskin, 2013 yılının ilk bebeği olan kız çocuğuna çeyrek altın taktı. Başhekim Keskin, anneyi de kutlayarak sağlık ve huzur diledi. 11 ve 7 yaşında iki oğlu olan Pembe Kılavuz, bir kız çocuğu dünyaya getirmeden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Babası yanında olmadığı için minik bebeğe henüz isim konulmadı.

Yeni yılın ikinci bebeği ise 00.15 sıralarında dünyaya geldi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde komiser yardımcısı olan Macit Kaya (38) ile Emine Kaya (31) çiftinin erkek bebekleri doğdu. Sezaryenle saat 00.15 sıralarında dünyaya gelen bebek, ailesini sevince boğdu.,

AYDIN

Aydın'da 2013 yılının ilk bebeği Ceylin oldu. Hülya-Mehmet Çetin çiftinin Nysa Kadın Doğum Hastanesi'nde dünyaya gelen Ceylin Bebeğin 2 kilo 250 gram doğduğu ve gayet sağlıklı olduğu belirtildi.

2012 yılının son günü hastaneye yatan Hülya Yorgancı, Aydın'da 2013 yılının ilk bebeğinin annesi oldu. Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerine 'Ceylin' ismi verdiklerini belirten Hülya-Mehmet Yorgancı çifti, ikinci çocuklarının 2013 yılının ilk bebeği olmasından mutluluk duyduklarını belirttiler. Aydın Merkez Işıklı Köyü'nde oturduklarını ve bebeklerinin 2013'ün ilk dakikalarında dünyaya gelmesinin tamamen bir tevafuk olduğunu belirten anne Hülya Yorgancı, çok mutlu olduğunu belirtti.

Kız babası olmanın ayrı bir mutluluk olduğunu belirten Baba Mehmet Yorgancı, yılın ilk dakikalarında yeni doğan bebeği ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ceylin bebeğin oldukça sağlıklı olduğunu belirten hemşiresi Zühal Eser , "2013 yılının ilk bebeği Ceylin Bebek oldu. 2 kilo 250 gram dünyaya gelen bebeğimiz minik olmasına rağmen oldukça sağlıklı" diye konuştu.

BALIKESİR

Balıkesir'de 2013 yılının ilk bebeği gece 00:20'de doğan Harun bebek oldu.

Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi'nde gece 00:20'de doğan Harun Şimşek, yeni yılın ilk bebeği oldu. Kadın Doğum Uzmanı Doktor Fatma Tombul, bebeğin 3 kilo 280 gram ağırlığında ve 51 santimetre boyunda dünyaya geldiğini ifade etti. Anne Mehtap Şimşek, ilk çocuğunu dünyaya getirdiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Anne Şimşek, "Çok mutluyum. İlk bebeğim. Çok bekledim ve çok mutluyum" dedi.
Baba Murat Şimşek, "Yılın ilk bebeği oldu. Bende çok mutluyum. Adını Harun koyuyoruz. Allah uzun ömürler versin" dedi.

SİİRT

Siirt'te yılın ilk bebeği erkek doğdu. Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde doğan bebeğe doktorunun ismi olan Yusuf adı verildi.

Yusuf Bebek'in annesi Leyla Yılmaz, üç kız çocuğu olduğunu bugün de bir erkek çocuk sahibi olduğunu belirterek yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk getirmesini istedi. Anne Leyla Yılmaz, 4 kilogram 50 gram olarak dünyaya gelen ve 'Yusuf' adını verdikleri oğullarının dördüncü çocukları olduğunu belirterek, 2013 yılının ilk dakikalarında dünyaya gelen oğluyla büyük bir sevinç yaşadı. Hemşirelerin getirdiği bebeği kucağına alarak seven anne Yılmaz, yeni yılın ilk bebeği olan oğluna sarılarak büyük bir mutluluk yaşadı.

Siirt Kadın doğum ve Çocuk hastalıkları hastanesinde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen Yusuf Yılmaz, hastane çalışanlarının ilgi odağı oldu. Çalışanlar yıllın ilk doğan bebeği severek hatıra fotoğrafı çektiler.

Hastane doktorlarından Kadın Doğum Hastalıkları uzmanı Yusuf Kılıç, 4 bin 50 gram ağırlığındaki bebeğin ve annenin sağlığının iyi olduğunu söyledi. Dr.Kılıç, "Siirt'te yılın ilk bebeği. Ağrılarıyla başvurdu. 40 haftalık bir gebeydi. 4 kilo 50 gram ağırlığında. Normalin biraz üstünde. Tosuncuk bir bebek. Ebe hanımlarımız gayet başarılı bir doğum yaptırdılar. Anne ve çocuğun sağlık durumu gayet iyi. 3 kızdan sonra doğan bir bebek" dedi.
Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık, anne ve bebeğe çeşitli hediyeler vererek anneyi kutladı.

KARS

Kars'ta yeni yılın ilk bebeklerinden 5'i kız, 2'si erkek oldu.

Kars'ta geleneksel hale gelen yılın ilk bebeklerini ziyaret, bu yılbaşında da yapıldı. Kars Valisi Eyüp Tepe, eşi Fadime Tepe, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve eşi Nurhayat Bozkuş ile birlikte Doğum ve Çocuk Bakım Hastanesi'ni ziyaret etti. Vali Tepe ve Başkan Bozkuş'u İl Sağlık Genel Sekreteri Hasan Arslan ve yardımcıları karşıladı. Protokol üyeleri daha sonra doğum odasına geçtiler. Burada doğum yapan annelerle görüşen protokol annelere gül, bebeklere de birer altın hediye ettiler.

Kars Valisi Eyüp Tepe, doğum hastanesinde yaptığı açıklamada, "2013 yılında savaşlar olmasın, zulümler olmasın, İslam aleminin durumu ortada, İslam alemi dışındaki toplumlarda da eşitsizlikler ortada. İnşallah 2013 yılı 2012'ye nazaran daha iyi bir yıl olur" dedi.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş da, "2013 yılı içerisinde dünyada savaşların, kavgaların olmadığı, barışın daha ağır olduğu, bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Ülkemizde de ekonomik istikrarın, devam etmesinden yanayız ve temennimiz budur" diye konuştu.

KOCAELİ

Kocaeli'de yeni yılın ilk bebeği kız oldu.

Kocaeli'de yeni yılın ilk bebeği, İzmit Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde dünyaya gözlerini açtı. Çukurbağ Mahallesinde ikamet eden ve işçi olarak çalışan Cemil Geçer (28) ile Yasemin Geçer (27) çiftinin ikinci çocukları olan Betül bebek, 00.03 sularında dünyaya gözlerini açtı.

Çiftin ikinci bebekleri olarak dünyaya gelen Betül bebek, normal doğumla 2 kilo 600 gram ve 50 santimetre boyunda olarak hayata gözlerini açtı. Betül bebeğin doğumunda görev alan ebe ve hemşireleri, Betül bebeğe yeni yılın ilk bebeği olmasından dolayı göbek adı olarak "İlkgün" ismini verdi. Yeni yılın ilk bebeğine sahip olmanın mutluluğunu birbirine sarılarak yaşayan Geçer çifti, "Yeni yılın ilk bebeğine sahip olmaktan dolayı mutluyuz. Betül bebek ailemizin dördüncü üyesi oldu. Oldukça sevinçliyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2013'ün ilk bebekleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN