Türkiye'nin en iyi haber sitesi

getirene bedava

Çorum'da berberlik yapan Savaş Alaçam ve Mehmet Özdemir, getiren vatandaşları bedava ediyor.

Giriş Tarihi: 8.1.2013 15:55
Savaş Alaçam, 15 gün önce başlatılan projeye vatandaşlardan büyük destek geldiğini belirtti. Alaçam, 50 adet getirene sakal, 100 adet pil getirene saç sakal ının ücretsiz olduğunu söyledi.

Berberlik yapan Savaş Alaçam, atık pillerin doğaya ve gelecek nesillere zarar verdiğini belirtti. Alaçam, amaçlarının, gelecek kuşakların daha güzel ve düzgün bir yaşam sağlaması olduğuna dikkat çekerek, kullanılmayan pillerin çöplere atılmaması gerektiğini ifade etti.

Alaçam, ''Biz bu sosyal sorumluluk projesini 15 gün önce başlattık. Okullarda, camilerde ve bazı kamu kurumlarında bulunan atık pil kutusundan kendimiz de aldık. İş yerimize koyduk. Biz bununla da yetinmeyerek bir kampanya düzenledik. Atık pil getiren vatandaşlarımızı ücretsiz olarak tıraş ediyoruz. Çok kısa bir süre olmasına rağmen vatandaşlarımızdan büyük rağbet gördük. Sadece tıraş olmak için değil de aynı zamanda işte, evinde bulunan kullanmadıkları pilleri de vatandaşlarımız bize veriyor. Biz de kutumuz dolduğu zaman bir şirket var onlara veriyoruz.'' dedi.

Alaçam, kampanyalarına, ilde bulanan diğer berber arkadaşlarından da destek geldiğini aktardı. Alaçam, berberlik mesleğini yapan arkadaşlarına seslenerek onların da böyle bir kampanya düzenlemesi gerektiğini dile getirdi. Şu ana kadar, çöpe gidecek çok sayıda pili tanıdıkları ve kampanya sayesinde topladıklarını söyleyen Alaçam, şunları ifade etti:

''Çevremizde tanıdıklarımız, arkadaşlarımız bizlere büyük destek verdi. Tabi bazı berber arkadaşlar kampanyamızı duyunca 'Biz de pil getirelim bizi de tıraş yap' diyerek espri yapıyorlar. Ben diyorum ki bir atık pil dahi çevremize büyük zararlar veriyor. Bunu engellemek için çevremizi, doğamızı ve gelecek nesilleri korumak için herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. Yapılacak iş çok külfeti olan bir durum değil, sadece evlerde kullanılan ve çöpe gitmek üzere olan pilleri atık pil kutusu olan yerlere versinler. Bu, bir vatandaşlık görevidir.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atık pil getirene tıraş bedava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN