Türkiye'nin en iyi haber sitesi

120 gün geçiş yok!

Giriş Tarihi: 22.1.2013 09:56

önündeki ’nün ı bugün başlıyor. Yıkım 30 gün, yeni köprünün yapımı 90 gün sürecek. Bu süre boyunca araçlar Kağıthane-Şişli geçişini kullanamayacak.

Okmeydanı önündeki Talatpaşa Köprüsü'nün ayaklarının yolu daraltması yüzünden E-5'in (D-100) burada 3 şeride düşmesi, trafiği etkiliyordu. Büyükşehir, bu noktada yolu 4 şeride çıkarmak için 'nü yıkarak yerine yenisini yapacak. işleminin bugün başlayacağını açıklayan İBB, İstanbullulara konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: Köprünün yıkım işlemi 30 gün, yapım işlemi ise 90 gün sürecek.

Okmeydanı Perpa önündeki Talatpaşa Köprüsü'nde yapılacak yıkım sebebiyle, köprü 120 gün süre ile araç trafiğine kapatılacak.

Trafiği etkilememesi için, çalışmalar gece 00.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılacak.

D-100 Karayolu'nun bu kesiminde araç geçişleri, gece şeritler daraltılarak ve kontrollü olarak verilecek.

Gündüz saatlerinde trafik, normal kendi güzergâhında akacak.Çalışmalar sırasında araçların köprüye alternatif olarak; D-100 Okmeydanı'ndaki Keskingil Caddesi Altgeçidi'ni ve D-100 Çağlayan'daki Gürsel Mahallesi Altgeçidi'ni kullanmaları gerekmektedir.

Çalışmayla, Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi arasında yaya ve araç erişimini sağlayan Talatpaşa Köprüsü'nün ayaklarının etkisiyle D-100 üzerinde 3 şeride düşen yolun, 4 şeride çıkarılması amaçlanmaktadır.

Büyükşehir, çalışmalar sırasında,metrobüs istasyonlarına yaya erişimimin aksamaması için, Kağıthane-TalatpaşaMahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi geçici yaya üstgeçidi inşa etmiştir. Köprünün yenilenmesi ile bu noktada D-100 3 şeritten, 4 şeride çıkarken, yaya erişimleri de yeniden düzenlenerek yaya yolu genişletilecek ve engellilere de uygun hale getirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
120 gün geçiş yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN