'da nda yangın

Giriş Tarihi: 27.1.2013 10:09 Güncelleme Tarihi: 27.1.2013 14:38

Valisi Esengül Civelgül, AKSA nın deposunda çıkan yangının kontrol altına alındığını söyledi.

'nın Taşköprü beldesinde bulunan Türkiye'nin en büyük elyaf üreticisi durumundaki 'ne ait fabrikanın iplik depolarında sabah saat 08.30 sıralarında bilinmeyen sebepten dolayı yangın çıktı.

Yangının 5 saat sonra kontrol altına alındığını belirten Vali Esengül Civelgül, 'Şu an itibariyle yangın kontrol altına alındı. Herhangi bir risk yok. Soğutma çalışmalarına başladık. Yangın için çevre illerden gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ayrıca fabrikada üretim devam edecek. Bu noktada herhangi bir sıkıntımız yok' dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

Yanan fabrikanın, yıllık 308 bin ton üretim kapasitesiyle dünyanın tek çatı altında en büyük akrilik elyaf üreticisi konumunda olduğu belirtiliyor.

İŞTE BÜYÜK YANGINDAN İL GÖRÜNTÜLER...YALOVA VALİSİ CİVELEK'TEN YANGIN AÇIKLAMASI

Valisi , AKSA Kimya Sanayisi'ne ait fabrikanın iplik depolarında çıkan yangında herhangi bir can kaybının ve yaralanmanın olmadığını söyledi.

Yalova'nın Taşköprü beldesinde bulunan Türkiye'nin en büyük elyaf üreticisi durumundaki AKSA Kimya Sanayisi'ne ait fabrikanın iplik depolarında sabah saat 08.00 sıralarında bilinmeyen sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın hakkında bilgi veren Esengül Civelek, yangında herhangi bir can kaybı ve yaralamanın olduğunu belirterek, 'Bugün sabah erken saatlerde çıkan yangın bizi çok üzdü. Haberi aldığımız andan itibaren gereken her türlü destek ve katkıyı sağladık. Çevre illerden de destek aldık. Şükürler olsun can kaybımız ve yaralanma yok. Şu an yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor' dedi.

AKSA Yönetim Kurul Üyesi Celal Özel, 'Herhangi bir yaralanma ve can kaybı yok. Bu problemin bir an evvel ortadan kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. Yangın büyük bir oranda kontrol altına alındı. Yangın fabrikanın diğer bölümlerine sıçramaması için tüm tedbirler alındı' diye konuştu.

AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİ A.Ş'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yalova'daki AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş'ye ait nda sabah saatlerinde çıkan yangınla ilgili açıklama yapıldı.

Basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklamada, yangının 08.30 sıralarında mamul ambarında çıktığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:
''27 Ocak 2013 Pazar günü sabah 08.30 sularında AKSA Akrilik Kimya Sanayi A.Ş. Mamul Ambarı'nda çıkan yangına, teknik ekipler tarafından anında müdahale edilmiştir. Çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri de yangının mamul ambarı dışına sıçramaması için gerekli tüm tedbirleri almıştır. Bir can kaybı yaşanmamıştır ve yaralı personelimiz bulunmamaktadır.

Büyük bir oranda kontrol altına alınan yangına neden olan unsurlar, yetkililer tarafından araştırılmaktadır.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova'da elyaf fabrikasında yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN