Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te üç kayıp

'te hafta sonunda denize açılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan üç yı arama çalışmalarında, mayın gemisi solar yöntemle deniz dibini tararken, helikopterle de su yüzeyi aranıyor.

Giriş Tarihi: 5.3.2013 10:19 Güncelleme Tarihi: 5.3.2013 14:18
lar Derneği Başkanı Ali Demiray yaptığı açıklamada, balıkçılar Selçuk Eğritepe (26), Nahit Doğruel (31) ve Tanay Koska'nın (30) bulunması için başlatılan çalışmaların genişletilerek sürdürüldüğünü bildirdi.

Aramalara Erdek Deniz Üs Komutanlığı'ndan mayın gemisi, Sahil Güvenlik ekibi, SAT komandoları, helikopter ve 30 balıkçı teknesinin katıldığını dile getiren Demiray, şunları kaydetti:

''Mayın gemisi, solar yöntemle denizin dibini tarıyor. Batığın olabileceği yerlerin büyük bir bölümünü taradılar. En ufak ayrıntılara bile dikkat ediliyor. Bir yemek tabağı, kola kutusu, sigara paketi, tahta parçası, hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmıyor. Ama yine de şimdiye kadar en ufak bir eşya veya parça bulamadık. Tüm sahil kıyı şeridi yay olarak tarandı. Kayıklarla kıyılarda arama yapıldı. Helikopter havadan denizi tarıyor. Sahil güvenlik ekipleri, botlar, dalgıçlar elinden geleni yapıyor.''KAÇAK AVLANMA İDDİASI

Balıkçıların, denize açılmalarının ardından en son bölgedeki bir enerji santralinin yakınlarında görüldüğü öğrenildi.

Çevrim santralinin çevresindeki su sıcaklığının yüksek olmasının balıkların bölgede yoğunlaşmasını sağladığı belirtildi. Bu nedenle de birçok balıkçının gece saatlerinde teknelerinin ışıklarını kapatarak santral çevresinde kaçak avlandıkları ileri sürüldü.

Kaybolan balıkçılara, bir süre önce kaçak avlandıkları iddiasıyla ceza uygulandığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdek'te üç balıkçı kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN