i sanığına ikinci

'da, Münevver Karabulut gibi başı kesildikten sonra cesedi çöp konteynırına atılan transseksüelin katil zanlısı olduğu iddiasıyla yargılandığı davadan eden sanık, kararın Yargıtay tarafından bozulması üzerine bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'ndan gelen rapor doğrultusunda sanığın beraatine hükmetti.

Giriş Tarihi: 14.3.2013 13:32
5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "canavarca bir his saikiyle adam öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen S.Ö. (33), geçen sene haziran ayındaki son duruşmada etti. Başından ayrılan gövdesi çöp konteynırına atılan Eda Yıldırım'ın (38) katil zanlısı olduğu iddiasıyla 11 aydır tutuklu bulunan S.Ö.'nün beraatine karşı çıkan Eda Yıldırım'ın ağabeyi, dosyayı temyize götürdü. Yıldırım'ın ağabeyi, kardeşinin hunharca öldürülmesi olayının faili olduğu iddiasıyla yakalanan S.Ö.'nün cezalandırılması gerektiğini savundu.Her celsede Eda Yıldırım ile ilişkiye girdiğini fakat kesinlikle öldürmediğini söyleyen S.Ö.'nün dosyası Yargıtay'dan döndü. Mahalli mahkemenin kararını inceleyen 1. Ceza Dairesi, sanığın, maktulle en son 22 Şubat 2009'da araba içinde iki kez cinsel ilişkiye girdiklerini, ondan sonra kendisine hiçbir şekilde ulaşılamadığını, ekspertiz raporunda belirtilen bulguların cinsel ilişki esnasında bulaşmış olabileceğini savunmasına rağmen, maktulün tırnak örneği üzerindeki sürüntü, araçtaki peçeteden alınan spermlerin kaç gün önceye ait olduğu, bu bulguların kaç gün boyunca delil unsurlarını koruyabileceği ve maktulün ölüm tarihinden kaç gün önce bırakılmış olabileceği hususlarına açıklık getirilmesini istedi. Sanığın beyanlarının doğruluğu ve hukuki durumunun buna göre değerlendirilmesi gerektiğini işaret eden yüksek mahkeme, eksik incelemeyle hüküm kurulduğu için mahalli mahkemenin bu kararını bozdu.

RAPORLA BİRLİKTE BERAATİNE KARAR VERİLDİ
Yargıtay'ın bozma kararının ardından bugün tekrar hakim karşısına çıkan S.Ö., eski ifadelerini tekrarlayarak suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu'nda gelen rapor doğrultusunda sanığın yine beraatine karar verdi. Kurumdan gönderilen 4 sayfalık raporda, sanığın i işleyip işlemediğinin kesin olarak ispatlanamayacağı belirtildi.

Bilindiği gibi 4 yıl önce merkez Yıldırım ilçesi Yunus Emre Mahallesi Yaprak Sokağı'nda başı kesildikten sonra cesedi çöp konteynırına atılmış halde bulunan transseksüelin Eda Yıldırım olduğu, parmak izinden yola çıkılarak belirlenmişti. Silikonları patlatılan transseksüelin otomobilindeki peçetede bulunan sperm örneklerinden yola çıkan polis, cinayet zanlısı olduğu iddiasıyla bir su firmasında pompacı olarak çalışan S.Ö.'yü gözaltına almıştı. Sorguda olduğu gibi her duruşmada hakkındaki iddiaları yalanlayan S.Ö., ifadesinde, Eda Yıldırım ile askerdeyken tanıştığını belirterek, "Olay günü onu otelden aldım. Pikniğe gittik. Arabayı benim kullanmamı istedi. Araç içinde ilişkiye girdik. Ter içinde kaldım. Spermlerin bana ait olduğu doğrudur çünkü onunla ilişkiye girdim ama onu kesinlikte öldürmedim. Daha sonra da otele bıraktım. Kendisini 9 yıldır tanırım. Suçsuzum" diyerek kendini savunmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kesik baş cinayeti sanığına ikinci beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN