Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev şaşırttı

Giriş Tarihi: 23.3.2013 14:44 Güncelleme Tarihi: 23.3.2013 17:45

Fethiye'de bir balıkçının ağına bugüne kadar ender görülen 200 kilogram ağırlığında uçan balığı takıldı.

İki kişinin güçlükle kayığa çıkarabildiği balığı görenleri şaşkına çevirdi.

Fethiye'de 30 yıldan bu yana balıkçılık yapan Sedat Bilen (45) İçmesuyu açıklarında denize ağ atıp balık beklemeye başladı. Bir ara ağ sağa sola hızla hareket edince, hemen inceleme yaptı. Bugüne kadar hiç görmediği, büyük bir balık takıldı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINBalığı yanındaki arkadaşıyla, ırgat kullanarak güçlükle kayığa çekip Fethiye'ye getirdi. Fethiye Kordon Boyu'nda balığı kıyıya yine ırgatla güçlükle indirebildi. Bu anı görenler cep telefonlarıyla bu ilginç balığı görüntülemeye çalıştılar. Çoluk çocuk, kadın erkek balığı görenler gözlerine inanamadılar.Kimi vatandaşlar, hemen cep telefonlarındaki internetten balığı incelemeye aldılar. Yaklaşık 200 kg ağırlığındaki 2 metre boyunda kamçısı bulunan balık adeta bir katamaran teknesini andırırken, pek çok vatandaş balığın önünde durup cep telefonlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Balıkçı Sedat Bilen bu balığı satmak için pazar aradı. Balık ve tavuk çiftlikleri, balığı sembolik bir fiyatla satın alabileceklerini belirtirlerken 30 yıllık balıkçı ne yapacağını şaşırdı.
Uçan vatoz balığının daha çok Brezilya, Amerika'nın Florida kıyıları ile okyanus ta bulunduğuFlorida'nın Keys sahilinde bir kadının ölümüne yol açtığı internetten öğrenilince balıkçı Sedat Bilen 'İyi ki aniden havalanmadı. Ağa takıldı. Belki beni de öldürebilirdi. İçme suyu mevkinde açıkta ağ atmıştım. Her zaman olduğu gibi kısmetim olan balık yakalamak isterken, bir anda ağın parçalanmakta olduğunu gördüm. Arkadaşımla ağı toplarken köpek balığı zannettim. Çünkü sağa sola ağı çok hızlı götürüyordu. Ağım da parçalandı. İki kişi ırgat kullanarak güçlükle kayığa çektik. Pazarını bulabilirsem satacağım. Hayatım boyunca ilk kez böyle bir balık yakaladım. Hiç yakalandığını da görmedim. Okyanustan kıyılarımıza kadar gelmiş' dedi.
Vatoz balığını gören vatandaşlar, bu balığı televizyonlarda belgesellerde gördüklerini, ilk kez bu haliyle Fethiye'de gördüklerini belirterek 'Denizde görsek korkardık. Denize bile girmezdik. İyiki yakalanmış' diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev vatoz şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN