Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sokağa dayanmıyor

'nın İlçesi Papuççular Mahallesi Bostancı Sokakta son bir ayda 5'i çöp i biri de geri dönüşüm konteyneri olmak üzere 6 konteyner kayıplara karıştı.

Giriş Tarihi: 5.4.2013 10:19
Çöp lerinin sürekli kaybolduğu sokağın sakinleri ise biriken çöplerden ve yeni konteynır gelmemesinden şikayetçi. Durumu hazırladıkları ve altında 40 imzanın bulunduğu dilekçe ile Belediyesine bildiren sokak sakinleri yeni konteyner istiyor.AK Parti'nin Kurucular Kurulunda yer alan ve partide önemli görevlerde bulunan Bostancı Sokak sakinlerinden Abdurrahman Yalçınkaya, çöp konteynerlerinin son bir ayda defalarca kaybolmasından mahalleye bir ay önce taşınan bir komşularının sorumlu olduğunu anlatarak durumun zabıta ekiplerinin de düzenlediği bir tutanakla tespit edildiğini söyledi.

Sokak sakinleri olarak son bir ayda konteyner olmaması nedeniyle çöplerin sokakta yığınlar halinde durduğunu anlatan Yalçınkaya, 'Bu durumu Mart ayının başından beridir Adapazarı Belediyesine bildirdik. Bize konuyla ilgili araştırma yapacaklarını söylediler. Ben de Zabıtada konuyla ilgili tutanak bile olduğunu söyledim ancak çöp konteynerlerimiz hala gelmedi. Adapazarı'nın en nezih sokaklarından biri olan Bostancı Sokağı şuanda çöp içinde. Konteyner olmadığı için vatandaşlar çöplerini sokağa bırakıyor' dedi.

Sokaktaki çöp konteynerlerinin sokağa bir ay önce yeni taşınan bir komşularının gelmesinin ardından başladığını iddia eden Yalçınkaya, 'Yeni taşınan komşumuz manzarasını bozduğu için çöp konteynırlarını sokaktan uzaklaştırmış bunu görenler var ama konteynerlerin nereye gittiğini kimse bilmiyor. Burada 2 çöp konteyneri ve bir de geri dönüşüm konteyneri vardı. Belediye 3 kez yeni konteyner getirdi. Yeni konteynerler geldiği akşamı yok oldu. Durum böyle olunca belediye de bir daha konteyner göndermedi sokağımıza. 5 çöp konteynırı ve bir de geri dönüşüm konteyneri kayboldu. Biz de mahalleli olarak bir dilekçe hazırladık ve altına 40 haneden imza aldık. Muhtarımız Ali Öztürk'ün de altında kaşesi ve imzası olan dilekçemizde sokağımıza yeniden 30 yıldır durduğu yere çöp konteyneri getirilmesini istedik ancak olumlu bir cevap alamadık. Konuyu incelediklerini belirttiler. Bir kişinin yüzünden bütün sokak çöp konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Vatandaşlar çöplerini ya direk kenarlarına koyuyor yada uzaktaki çöp konteynırlarına bırakıyor. Hem diğer çöp konteyneri kapasitesi yemediği için hem de direk kenarları çöp içinde. Bu da sokakta çöp yığılmalarına ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Bizim isteğimiz 30 yıldır hep aynı yerde duran çöp konteynerlerinin yeniden getirilmesi' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sokağa konteyner dayanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN