Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 10.4.2013 06:45 Güncelleme Tarihi: 10.4.2013 09:37

İstinye'de bulunan tarihi 'nda sabah saatlerinde çıkan uzun süren çalışmaların ardından tamamen söndürüldü. Büyükelçi Mehmet Dönmez, da 'Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok' dedi.

İstinye'de sabah 06.00 sıralarında çatı kısmında çıkan tarihi 'ndaki yangın çok sayıda itfaiye ekibinin çalışması sonucu söndürüldü. Çalışmaların ardından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Dönmez, 'Saat 06.00 sıralarında bana haber verildiğinde olay yerine geldim. Buradaki nöbetçi polis arkadaşımız yangını haber vermiş. Alarmı duyması üzerine derhal emniyete ve itfaiyeye haber verdiğini söyledi. Anında müdahale yapıldı' dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
Yapılan çalışmalar sonucunda yangının tamamen söndürüldüğünü ifade eden Dönmez, 'Ben gelişmelerle ilgili sayın Bakanımıza ve diğer yetkililere anında bilgi verdim. Gördüğünüz gibi yangın tamamen kontrol altına alındı. Ancak binanın tamamen kullanıma geçebilmesi için belirli bir temizlik ve bakım yapılması gerekiyor. Onları yaptıktan sonra da kısa sürede faaliyete geçirilecek. Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok. Ama itfaiyenin söndürme çalışmaları sırasında içeriye giren suyun verdiği zarar var. Bir de üst katta orta bölümdeki camlı kısmın alçı barlarında çökmesi neticesi oluşan hasar var. Bunların yapılmasından sonra bina tekrar faaliyete geçirilecek' şeklinde konuştu.'YALIDA BÜYÜK YIKIM ŞEKLİNDE BİR HASAR YOK'

İstinye'de bulunan tarihi Muşir Fuat Paşa Yalısı'nda sabah saatlerinde çıkan yangın uzun süren çalışmaların ardından tamamen söndürüldü. Büyükelçi Mehmet Dönmez, da 'Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok' dedi.

İstinye'de sabah 06.00 sıralarında çatı kısmında yangın çıkan tarihi Muşir Fuat Paşa Yalısı'ndaki yangın çok sayıda itfaiye ekibinin çalışması sonucu söndürüldü. Çalışmaların ardından bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Dönmez, 'Saat 06.00 sıralarında bana haber verildiğinde olay yerine geldim. Buradaki nöbetçi polis arkadaşımız yangını haber vermiş. Alarmı duyması üzerine derhal emniyete ve itfaiyeye haber verdiğini söyledi. Anında müdahale yapıldı' dedi.

Yapılan çalışmalar sonucunda yangının tamamen söndürüldüğünü ifade eden Dönmez, 'Ben gelişmelerle ilgili sayın Bakanımıza ve diğer yetkililere anında bilgi verdim. Gördüğünüz gibi yangın tamamen kontrol altına alındı. Ancak binanın tamamen kullanıma geçebilmesi için belirli bir temizlik ve bakım yapılması gerekiyor. Onları yaptıktan sonra da kısa sürede faaliyete geçirilecek. Büyük yıkım şeklinde bir hasar yok. Ama itfaiyenin söndürme çalışmaları sırasında içeriye giren suyun verdiği zarar var. Bir de üst katta orta bölümdeki camlı kısmın alçı barlarında çökmesi neticesi oluşan hasar var. Bunların yapılmasından sonra bina tekrar faaliyete geçirilecek' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi yalıda yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN