Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevruz alanı için doldu

Giriş Tarihi: 21.4.2013 15:43

'da Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı.

Nevruz Parkı'ndaki alanda yapılan programda okunan Kur'an ve ilahilere halk eşlik ediyor. Mitingde sık sık tekbir sesleri yükselirken Hz.Muhammed (sav) için salavatlar getiriliyor, selamlar gönderiliyor.

'da HUDA-PAR'a yakınlığıyla bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu, her yıl Yenişehir ilçesindeki İstasyon Meydanı'nda yaptıkları programı bu yıl Bağlar ilçesinde Nevruz Parkı'nda düzenledi. Çok sayıda sanatçının ve grubun ilahiler okumasıyla başlayan programa Diyarbakır ve çevresinde illerden vatandaşlar katılıyor. Kur'an-ı Kerim ve mevlitin okunmasının ardından program konuşmalarla devam etti. Programa Irak, Suriye, İran ve Avrupa'dan dini grupların üye ve liderlerinin yanı sıra çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşun yöneticisi katıldı.

programının yapıldığı meydanda belediyenin tuvaletlerinin suyu kestiği ve çevredeki araçlara ceza kestiği anonsu yapıldı. Alanda 'Merhamet ve Kılıç Peygamberi', 'Gönüllerin Nuru', 'Biz seni görmeden sevdik', 'Bu meydan bu halkın peygamber sevdalısı olduğunun ispatıdır', 'Müslüman Kürt halkının İslami ve insani haklarını garantilemeyen hiçbir çözümün geçerliliği ve başarı şansı yoktur', 'Peygamber sevdalıları yanlış hesapları bozacaktır' ve 'Peygamber sevdalıları Ortadoğu'daki bütün diktatörleri alaşağı edecektir' şeklinde büyük pankartlar açıldı.

Programda daha önce Nevruz kutlamalarında kullanılan sahnenin üzerindeki 'Demirci Kawa' ve diğer yazıların üzerinin 'Tevhit' yazılarıyla kapatıldığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevruz alanı Kutlu Doğum için doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN